Literatura piękna - kwiecień i maj 2021. 5 nowości i zapowiedzi

Jak się ostatnio miewa literatura piękna? Wygląda na to, że rozkwita na wiosnę! Mam dla Was 5 tytułów: wśród nich nowości i zapowiedzi od polskich autorów. Przed Wami literatura piękna – kwiecień i maj 2021 zapowiadają się następująco:

Literatura piękna - kwiecień i maj 2021

Literatura piękna – kwiecień i maj 2021

Ignacy Karpowicz Cicho, cichutko

Cicho, cichutko – Ignacy Karpowicz

„Przewrotna, odważna i porywająca” saga Karpowicza utkana jest z kawałków wspomnień, urwanych opowieści, zderzeń historii i życia jednostek. Powieść opiera się na trzech postaciach: Michała, Anny oraz Pisarczyka. Doświadczeni przez los, wreszcie decydują się mówić o tym, o czym miało być cicho, cichutko…

W fabułę powieści autor wplótł także autentyczne wydarzenie, tzw. zbrodnię połaniecką z 1976 r., która wstrząsnęła ówczesną Polską.

Premiera: 14 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Cicho, cichutko >>

Andrzej Stasiuk Przewóz Literatura piękna - kwiecień i maj 2021

Przewóz – Andrzej Stasiuk

Najnowsza powieść Andrzeja Stasiuka to historia czasu wojny, widziana i zapamiętana przez małego chłopca.

Fabuła przenosi czytelnika do gorącego lata 1941 roku, nad rzekę, która podzieliła świat na pół: z jednej strony stacjonują Niemcy, z drugiej Rosjanie. Między nimi po wodach kursuje przewoźnik. Żydowskie rodzeństwo kryje się w stodole. Dla chłopaków z partyzantki wojna to nadal jeszcze przygoda…

Premiera: 28 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Przewóz >>

Jakub Małecki Dygot

Dygot – Jakub Małecki

Nowe wydanie głośnej powieści Jakuba Małeckiego z 2015 roku. Książka meandruje między trzema czasami akcji: końcem II wojny światowej, PRL-em i współczesnością, między historią a realizmem magicznym. Oczarowuje nastrojem grozy, naturalistyczną i poetycką narracją.

Dygot to opowieść o losach dwóch rodzin, splatających się w momencie spotkania dwójki odrzuconych przez społeczność „odmieńców”: introwertycznego albinosa Wiktora Łabendowicza i oszpeconej w pożarze Emilii Geld.

Premiera: 12 maja 2021 r.
Link do książki: Dygot >>

 

Anna Ciarkowska Dewocje Literatura piękna - kwiecień i maj 2021

Dewocje – Anna Ciarkowska

Dzieje się cud. Przydarza się właśnie jej. Dlaczego akurat jej? Czym szczególnym zasłużyła się w oczach Opatrzności?

„Dewocje” to spowiedź z jednego życia, ale na mocy cudu także z żyć innych, z grzechów niespowiadalnych, które zalegają na samym dnie duszy, z wyrzutów sumienia, z win, żalu i lęku. Spowiedź, która nie niesie ze sobą ulgi zupełnego odpustu, ale opowieść, na końcu której okazuje się, że nieważne przez Kogo, ale dla kogo dzieje się cud.

Książka autorki Pestek oraz Chłopców, których kocham.

Premiera: 19 maja 2021 r.
Link do książki: Dewocje >>

Zośka Papużanka Kąkol

Kąkol – Zośka Papużanka

Wakacje na wsi, pełne zapachów, smaków, obrazów; przyroda: zioła, liście, trawy, słońce. Kąkol to powrót do gorzkiego dzieciństwa, baśniowa podróż przez poruszające wspomnienia, opowiedziana przez nastolatkę, która próbuje odnaleźć się w świecie, walcząc z poczuciem winy.

Czy zło wybieramy świadomie, czy jesteśmy przez nie naznaczeni? Czy dziecko może być złe?

Premiera: 19 maja 2021 r.
Link do książki: Kąkol >>

 

Literatura piękna – kwiecień i maj 2021

Więcej literatury pięknej znajdziecie tutaj:

Beletrystyka i literatura piękna – nowości wydawnicze >>

Zobacz także: