Lost Children Archive - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Lost Children Archive (Archiwum zaginionych dzieci) to powieść autorstwa Valerii Luiselli. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości pisarki. Warto też wspomnieć, że pozycja, o której mowa, została okrzyknięta jedną z najlepszych książek 2019 roku. Do tej pory w Polsce czytelnicy mogli zapoznać się z historiami Luiselli pt. Nieważcy oraz Historia moich zębów. Teraz okazuje się, że najnowsza powieść pisarki również pojawi się na naszym rynku. Tym samym, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością autorki, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Lost Children Archive - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Lost Children Archive – kiedy polska premiera?

Książka na polskim rynku pojawi się za sprawą wydawnictwa Pauza. O tym wydarzeniu poinformowała czytelników Anita Musioł, właścicielka oficyny, za pomocą instagrama. Przewidywany czas premiery to 2021 rok.

https://www.instagram.com/p/B9D8XfSBEQD/?utm_source=ig_embed

O czym opowiada sama historia? Małżeństwo z dwójką dzieci wyrusza w podróż z Nowego Jorku do meksykańskiej granicy w Arizonie. Oboje mają tam do wykonania ważną pracę. Ona musi udokumentować to, co dzieje się z dziećmi, które próbują przekroczyć granicę do Stanów. Natomiast on chce odnaleźć ślady rdzennych Amerykanów, których ziemie podbili europejscy osadnicy. Na karku mają własne dzieci i długą podróż przez pół kraju. W związku z tym czytelnicy otrzymują dziennik podróży i dogłębne studium małżeńskich relacji. Jednak przede wszystkim to analiza migracji na meksykańskiej granicy i sytuacja uchodźców w USA.

Jak zaznacza Anita Musioł, najnowsza książka pisarki znacznie różni się od tych, które wydała do tej pory. Warto również wspomnieć, że Valeria Luiselli urodziła się w Meksyku, a jako dziecko mieszkała w wielu krajach, ponieważ praca jej ojca wiązała się z ciągłymi podróżami. Sama również angażuje się w polepszanie sytuacji społeczno-edukacyjnej uchodźców i młodych osób, które przebywają w ośrodkach detencyjnych.

Dajcie nam koniecznie znać, czy sięgniecie po Lost Children Archive, kiedy pojawi się w sprzedaży na naszym rynku. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością pisarki, odsyłamy tutaj. Sprawdźcie koniecznie!