Książki dla dzieciPolecamy

Seria Kicia Kocia – za co cenią je dzieci, a za co rodzice?

Seria Kicia Kocia Anity Głowińskiej to jedne z popularniejszych książeczek dla małych dzieci. Co takiego jest w przygodach kociej bohaterki, że tak bardzo podobają się dzieciom i rodzicom?

Seria Kicia Kocia - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Seria  Kicia Kocia – rozrywka i edukacja

Przede wszystkim książeczki nie są długie, a każda z nich dotyczy jednej, konkretnej sytuacji. Co ważne, większość z nich to wydarzenia, które dziecko zna, zatem jest w stanie bez większego problemu je zrozumieć. Mimo tego, że Kicia Kocia jest zwierzęcą bohaterką, mali czytelnicy nie mają problemu, żeby się z nią utożsamić.

Rodzice, kiedy mówią o książeczkach z serii, zwracają głównie uwagę na ich edukacyjny charakterKicia Kocia nie tylko uczy, jak powinno się zachowywać w różnych sytuacjach społecznych, kontaktach z rówieśnikami (Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry”, Kicia Kocia to mojeKicia Kocia na placu zabaw), ale też oswaja emocje, z którymi dzieci jednocześnie nie radzą i których do końca nie rozumieją (Kicia Kocia i straszna burzaKicia Kocia jest chora).

To też książeczki, dzięki którym dziecko poznaje świat (Kicia Kocia w kosmosie).

Dla maluchów w różnym wieku

Seria Kicia Kocia jest bardzo rozbudowana i co jakiś czas pojawiają się nowe podserie.  

Jeżeli nie znacie jeszcze Kici Koci, a szukacie książeczek dla tych najmłodszych czytelników, to w pierwszej kolejności sprawdźcie te z Akademii Kici Koci. To książeczki kartonowe, jak na razie w księgarniach możecie znaleźć dwa tytuły: Kolory i Pojazdy.

Sprawdźcie też podserię Kicia Kocia i Nunuś. To książeczki kartonowe i niewielkich rozmiarów. Nunuś jest młodszym bratem Koci Kici i jako niemowlak uczy się nowych umiejętności, a starsza siostra wprowadza go w świat (bestseller: Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku).

Dzieciom w wieku 1,5-2 lata spodobają się książeczki z okienkami. Są w nieco większym formacie, a w każdej z nich znajdziecie około 50 otwieranych okienek. To czytanie, świetna zabawa i jednoczesne ćwiczenie motoryki małej.

Klasyczne książeczki z serii Kicia Kocia w miękkiej oprawie to propozycje dla nieco starszych dzieci, 2, 3-letnich.

Co jeszcze wpływa na to, że popularność książeczek o Kici Koci jest tak duża? To ich cena, która – jeżeli spojrzymy na jej stosunek do jakości treści – jest dość niska. Większość książeczek nie kosztuje więcej niż 10 złotych, te z serii z otwieranymi okienkami są droższe.

Książeczki z serii Kicia Kocia z podziałem na poszczególne podserie możecie znaleźć w tym miejscu. Czy Wasze maluchy znają Kicię Kocię?