KryminałZapowiedzi i nowości

Małe zbrodnie Magdaleny Majcher – wstrząsająca powieść na faktach

Małe zbrodnie Magdaleny Majcher - wstrząsająca powieść na faktach Małe zbrodnie Magdaleny Majcher

Małe zbrodnie Magdaleny Majcher to porażająca opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które 22 lata temu wstrząsnęły społecznością niewielkiej mazowieckiej wsi. Autorka zainspirowana literaturą true crime w mocny, wywołujący lawinę emocji sposób przybliża historię śmierci małych niewinnych istot i kobiety, którą oskarżono o zbrodnię. Mimo że okrzyknięto ją dzieciobójczynią, okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje i że zawsze warto pamiętać, że życie nie jest tylko czarno-białe. Książka ukazała się pod koniec stycznia i warto mieć ją na uwadze podczas kolejnej wizyty w księgarni.

Małe zbrodnie Magdaleny Majcher Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Małe zbrodnie Magdaleny Majcher

Autorka kojarzona głównie z powieściami obyczajowymi poruszającymi tematykę społeczną i historyczną tym razem postanowiła napisać kryminał. I to nie byle jaki, a oparty na wydarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości. W tym celu sięgnęła do akt sądowych i stworzyła historię kobiety, którą media u społeczeństwa okrzyknęły dzieciobójczynią. O jaką sprawę kryminalną chodzi? O taką, która w swoim czasie jak magnes przyciągnęła media, przez co rozpisywały się o niej gazety, mówiono o niej w radiu oraz telewizji. Lokalni i krajowi dziennikarze uznali ją za sensację godną najwyższej uwagi. Nawet raczkujące wtedy portale internetowe przyciągały czytelników szokującymi nagłówkami.

A rozpisywano się o pewnym makabrycznym znalezisku, którego dokonano w 2000 roku we Wrotnowie, w niewielkiej wsi na Mazowszu. Na strychu jednego z domów znaleziono zwłoki  noworodków. Matka dzieci natomiast zostawiła żyjące dzieci, męża i zapadła się pod ziemię. Podobno nikt nie wiedział, że kobieta była ciężarna więcej razy, niż liczba jej żyjących pociech. Po pewnym czasie pani Lidia zgłosiła się na policję. Automatycznie została zatrzymana i oskarżona o zabójstwo własnych dzieci. Jak się jednak okazuje – prawda nie jest jednoznaczna.

Książka Małe zbrodnie Magdaleny Majcher to opowieść o codziennym dramacie, który doprowadził do tragedii. Choć można było mu zapobiec, gdyby tylko inni nie udawali, że nic nie widzą i nic nie słyszą…

Książkę Małe zbrodnie Magdaleny Majcher można zamówić po przejściu na tę stronę. Natomiast pod tym linkiem znajdziecie wszystkie powieści tej utalentowanej pisarki.

Czytaj także: