Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021

Jesteście ciekawi, jakie tytuły czekają na nas w najbliższym miesiącu? Sprawdźcie marcowe zapowiedzi komiksowe 2021 i złapcie coś dla siebie!

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021. Śledztwa Enoli Holmes

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza Tom 4

Odkryjcie pełną przygód, zagadek kryminalnych i szyfrów opowieść dla dzieci i młodzieży. Piękna kreska, pastelowe barwy, wydanie w twardej i ozdobnej oprawie, to cechy charakterystyczne wydania opowiadań o młodej Enoli Holmes.

Młoda pani detektyw będzie musiała tym razem skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawić czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci – czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu?

PREMIERA: 10 marca 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021: Lucky Luke. Góry Czarne

 LUCKY LUKE. Góry Czarne. Tom 21

Klasyka światowego komiksu humorystycznego powraca w dwudziestym pierwszym już tomie przygód!

Samotnego Kowboja czeka kolejna daleka i niebezpieczna podróż. Na zachód od Gór Czarnych rozciąga się słabo poznana kraina zamieszkana przez wojowniczych Czejenów. Władze Stanów Zjednoczonych postanawiają wysłać ekspedycję naukową, która ma ocenić, czy obszary za górami nadają się do kolonizacji. Przewodnikiem wyprawy zostaje oczywiście Lucky Luke, najsłynniejszy kowboj Ameryki.

Jednak nie tylko dzika przyroda i wrogo nastawieni Indianie będą przeszkodami w wypełnieniu misji. Najpoważniejsze okaże się zagrożenie ze strony pewnej wysoko postawionej osoby z Waszyngtonu.

PREMIERA: 10 marca 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021: USAGI YOJIMBO. Saga. Księga 7

USAGI YOJIMBO. Saga. Księga 7

Nowe, zbiorcze wydania popularnej serii Usagi Yojimbo, od dawna niedostępne na rynku, ponownie w sprzedaży! Po raz kolejny przeniesiemy się w świat dawnej Japonii. Podczas lektury dowiemy się wielu informacji na temat kultury i historii Kraju Kwitnącej Wiśni przemycanej przez Sakaia.

W tym tomie Usagi zmierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafi na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się tylko pojawi.

Mimo że będzie starał się przeciwstawiać przestępcom, wkrótce sprawy mogą przybierać dramatyczny obrót. A wszystko przez to, że Usagi zostanie posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu więc nic innego, jak obronić swoje dobre imię.

PREMIERA: 10 marca 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021: FIBI I JEDNOROŻEC. Pod znakiem jednorożca. Tom 5

FIBI I JEDNOROŻEC. Pod znakiem jednorożca. Tom 5

Przed nami piąta część humorystycznej opowieści o dorastaniu dziewczynki Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Obie bohaterki długo będą się zastanawiać, jak przebrać się na Halloween. Wezmą też udział w dość osobliwej imprezie podczas wieczoru duchów.

I choć dorastanie nie jest łatwe, Fibi i Marigold podczas wspólnej wędrówki przez życie odkryją coś, co w przeciwieństwie do wakacji w jednorożcowym spa czy zaklęcia niepamięci nigdy nie przemija. Siłę łączącej ich – i jedynej w swoim rodzaju – przyjaźni.

PREMIERA: 24 marca 2021

KAJKO I KOKOSZ. W Krajinie Borostraszków

KAJKO I KOKOSZ. W Krajinie Borostraszków

Jest to drugi album o przygodach dzielnych wojów przetłumaczony na język śląski. Przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album Kajko i Kokosz – Szkoła furganio.

Niezwykły, wyjątkowo barwny i dosadny język śląski w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji tego języka.

PREMIERA: 24 marca 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021: RICK I MORTY. Tom 11

RICK I MORTY. Tom 11

Zakręcone przygody Ricka i Morty’ego powracają! Komiksy oparte są na popularnym serialu telewizyjnym i podobnie jak serial, pełne są nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru.

W jedenastym tomie – wierzcie lub nie – Morty znajdzie… przyjaciela! Ale wiadomo, że Rick umie wszystko popsuć. Później Morty wyląduje awaryjnie na zwariowanej planecie. Czy utrzyma się przy życiu, aż dziadek go uratuje? Pojawią się też – uwaga! – krasnale. Będzie dziwnie, strasznie i śmiesznie. Zresztą jak zawsze z Rickiem i Mortym.

PREMIERA: 24 marca 2021

MISTRZOWIE KOMIKSU. Yans. Tom 1

MISTRZOWIE KOMIKSU. Yans. Tom 1

Yans to pierwsza część znakomitej trzytomowej serii sci-fi o przygodach tajemniczego kosmicznego agenta. Tytuł podbił komiksowy rynek europejski, dlatego nie mogło zabraknąć go również w naszym zestawieniu

Seria o przygodach kosmicznego agenta, zapoczątkowana w 1980 roku, stała się drugim, obok sagi o Thorgalu, sztandarowym dziełem polskiego rysownika komiksów Grzegorza Rosińskiego, realizowanym dla belgijskiego wydawnictwa Lombard.

Dwunastotomowa seria ukształtowała własny poetycki styl i oryginalną mitologię. Grzegorz Rosiński tworzył ją do 1990 roku, po czym przekazał w ręce Zbigniewa Kasprzaka – Kasa.

PREMIERA: 24 marca 2021

Trolle z Troy. Tom 4

Trolle z Troy. Tom 4

Trolle z Troy to komediowe fantasy dla dorosłych. Znajdziemy tutaj wiele szalonych przygód osadzonych w konwencji komiksu fantasy. Jest to seria obowiązkowa dla fanów komiksu europejskiego.

W świecie Troy żyją różne groźne potwory, ale szczególnie niebezpieczne są trolle. Jeden z nich, Tetram, wraz z przybraną córką Wahą wyruszają do ludzkiego miasta, aby uwolnić z sierocińca dwoje trollich dzieci. Po drodze bohaterowie ulegną pewnemu zaklęciu, w efekcie którym zaczną widzieć świat z zupełnie nowej perspektywy.

Aby znów stać się sobą, będą musieli wyruszyć w daleką i niebezpieczną wędrówkę. Ale co to dla trolli, które niczego się nie boją?

PREMIERA: 24 marca 2021

AMAZING SPIDER MAN. Epic Collection: Ostatnie łowy Kravena

AMAZING SPIDER MAN. Epic Collection: Ostatnie łowy Kravena

Ostatnie łowy Kravena to powrót do komiksowej klasyki Spider Mana. Epic Collection jest bowiem wydaniem zbierającym wszystkie zeszyty serii opowiadań z lat 80. i 90. gromadząc plejadę najlepszych twórców Marvel Comics.

Co słychać więc u naszego Człowieka-Pająka? Peter Parker i Mary Jane Watson planują ślub! Czy szczęście Parkera nie stanie im na przeszkodzie i zakochanym uda się zorganizować wymarzoną ceremonię?

Jednak żeby nie było tak łatwo, zanim Spider-Man stanie na ślubnym kobiercu, na zlecenie Daily Bugle wybierze się do Berlina. Tam niespodziewanie spotka Wolverine’a, pozna tożsamość Hobgoblina, a tuż po powrocie z miesiąca miodowego będzie musiał zmierzyć się z Kravenem, który pała żądzą zemsty za zniweczone przez lata plany.

Widać szczęście Parkera nie przejmuje się jego zmianą stanu cywilnego…

PREMIERA: 24 marca 2021

AMAZING SPIDER MAN. Globalna sieć: Odejść z hukiem. Tom 10.

AMAZING SPIDER MAN. Globalna sieć: Odejść z hukiem. Tom 10

Pora na ostatni tom ze scenariusza Dana Slotta, w którym Norman Osborn nieustannie kombinować będzie w poszukiwaniu lekarstwa na manipulacje genetyczne, które ma uniemożliwić mu przemianę w Zielonego Goblina. Jednak żeby rozwiązać swój problem, postanawi połączyć się z symbiontem Carnage’a. Jaki będzie efekt tego śmiałego eksperymentu?

Czy nowo powstały Czerwony Goblin napsuje krwi Spider-Manowi? I kto stanie u boku Pająka w finale tej ekscytującej opowieści?

PREMIERA: 24 marca 2021

Doktor Strange. Tom 4

MARVEL NOW 2.0. Doktor Strange. Tom 4

Poznajcie połączenie miejskiej fantasy i opowieści superbohaterskiej, która zachwyca humorem, wyobraźnią i zwariowanymi rysunkami. Przed Wami najnowszy Doktor Strange!

Gdy Doktor Strange podniósł z ruin Las Vegas, zniszczone przez tajne imperium Hydry, niechcący zaprosił do naszego wymiaru samego władcę piekieł. Mephisto przejął raj hazardzistów i zmienił go w piekło na ziemi, dlatego Stephen Strange musi teraz pobić diabła w jego własnej grze.

Niestety potrzebuje do tego czegoś więcej niż magii i sprytu. Potrzebuje swoich przyjaciół. Problem w tym, że wszyscy się od niego odwrócili… Czy może tak mu się jedynie wydaje?

PREMIERA: 24 marca 2021

Marcowe zapowiedzi komiksowe 2021: Czarna orchidea

Czarna orchidea

Na koniec pora na wznowienie międzynarodowego hitu! Album Czarna orchidea stał się przełomowym dziełem w historii współczesnego komiksu. Jego ostatnie wydanie miało miejsce 13 lat temu.

Za scenariusz odpowiedzialny jest mistrz komiksu anglosaskiego – Neila Gaiman. Jest to tytuł, który polecamy dorosłym fanom komiksów z pogranicza horror/fantasy.

Susan Linden została brutalnie zamordowana. Aby pomścić swoją śmierć, odradza się jako Czarna Orchidea – hybryda człowieka i rośliny. Korzystając ze swojej ludzkiej pamięci oraz mocy pochodzącej z roślin stara się rozwikłać sieć oszustw i tajemnic, które doprowadziły do jej zabójstwa i odnaleźć swojego mordercę…

PREMIERA: 24 marca 2021

Czy planujecie sięgnąć po marcowe zapowiedzi komiksowe 2021?