Krótka historia siedmiu zabójstwMarlon James czytelnikom stał się bliżej znany, kiedy w 2015 roku zdobył nagrodę Bookera za Krótką historię siedmiu zabójstw. Już od jakiegoś czasu w sieci krążą pogłoski o tym, że pisarz pracuje obecnie nad nową serią fantasy, która ma być afrykańskim odpowiednikiem Gry o Tron. Nie ma więc co się dziwić, że czytelnicy na całym świecie z niecierpliwością oczekują na pierwszy tom. Teraz dla wszystkich mamy dobrą wiadomość. James postanowił zdradzić nieco więcej szczegółów na temat najnowszych powieści.

Marlon James i jego plany

Wiemy już, jaki tytuł nosić będzie cała seria. Brzmi on Dark Star i w jej skład wchodzić będą trzy książki, z czego każda z nich sygnowana będzie osobną nazwą. Część pierwsza to Czarny Lampart, Czerwony Wilk, druga Księżycowa Wiedźma, Nocny Diabeł zaś ostatnia to Chłopiec i Mroczna Gwiazda. Cała historia zostanie przedstawiona z perspektywy trzech bohaterów: Tropiciela, Księżycowej Wiedźmy i chłopca. Ową trójkę czytelnik będzie miał okazję spotkać na początku opowiadania. Są zamknięci w lochu, gdzie oczekują na tortury i proces z powodu śmierci dziecka.

Sam pisarz tak oto wypowiedział się na temat fabuły:

Pewien handlarz niewolników zatrudnił grupę najemników mających wyśledzić dzieciaka, który najprawdopodobniej został porwany. Jednak odnalezienie chłopaka zajmuje 9 lat. Co więcej, na końcu okazuje się, że jest on martwy. Kluczowe dla powieści jest zatem pytanie ‚Jak do tego doszło?’. ‚Czarny Lampart, Czerwony Wilk’ będzie zatem – w podstawowym założeniu – zeznaniem świadka. Natomiast kolejna książka będzie prezentować historię z punktu widzenia innego, naocznego świadka, a pierwszy komentarz, jaki padnie, to: wszystko, co czytałeś do tej pory, jest nieprawdą.

Warto wspomnieć również o tym, że pisarz do swoich dzieł przykłada dużą wagę lingwistyczną. Dlatego też na potrzeby najnowszego dzieła ma zamiar stworzyć nowy, unikalny język. W tym celu poświęca sporo czasu na przyswojenie części afrykańskich języków. Nim przystąpił do pisania serii Dark Star poświęcił niemal 1,5 roku na prace związane ze stworzeniem całego świata powieści.

Jak zapowiada pisarz, pierwsza część powinna pojawić się w sprzedaży jesienią 2018 roku. Tymczasem wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Marlona Jamesa polecamy Krótką historię siedmiu zabójstw.