Mentalista Hitlera - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Mentalista Hitlera to książka, która zaskoczy nie tylko miłośników kryminału. Po tę powieść powinni sięgnąć wszyscy, którzy myślą, że wiedzą już wszystko na temat okrutnego dyktatora. Autor w niezwykle przejmujący i porywający sposób przedstawia zupełnie nieznany dotąd aspekt historii nazistowskich Niemiec. Jeśli poszukujecie mocnej powieści, która wciągnie Was do reszty i na długi czas pozostawi po sobie pustkę, koniecznie sprawdźcie ten tytuł!

Mentalista Hitlera - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Mentalista Hitlera – jak perspektywa zmienia obraz

Miejsce akcji to Berlin, lata trzydzieste XX wieku. To zdumiewające, że człowiek, który przepowiedział wtedy przyszłość całego kraju, nie zdołał przewidzieć własnego losu. Czy przeznaczenie jest nieuniknionym splotem wydarzeń?

José Ortega to hiszpański dziennikarz, który wyrusza do Berlina, by relacjonować burzliwe wydarzenia polityczne, mające miejsce w tym czasie, w Niemczech. To właśnie tam poznaje tajemniczego jasnowidza – Erika Jana Hanussena. Mężczyzna dzięki swoim przepowiedniom staje się jednym z największych showmenów swoich czasów. Na bankowym koncie ma grube miliony, a jego gwiazda lśni w świecie rozrywki. To również on, za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, staje się jednym z najważniejszych popleczników NSDAP. Tym samy gwarantuje sobie bliską znajomość z Goebbelsem, Göringiem, a nawet samym Führerem. Jednak czy takie koneksje mogą odbić się bez echa i są bezpieczne na dłuższą metę?

Okazuje się, że Hanussen pilnie strzeże pewnej tajemnicy. I doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby ujrzała ona światło dzienne, mogłaby zaszkodzić jego pozycji w nowym towarzystwie. Ponadto groziłoby to nadszarpnięciem jego reputacji, a w najgorszym wypadku, zagrożone było jego życie.

Warto jeszcze wspomnieć, że bohaterem książki jest mężczyzna, za którego sprawą fala okultyzmu zalała Niemcy w latach trzydziestych. Dlaczego warto sięgnąć po tę powieść? Ponieważ Gervasio Posadas to mistrz narracji. Dzięki niemu poczujecie grozę rodzącego się nazizmu i zatopicie się w świat dekadenckiego Berlina. To także ujawnienie kulis działania jednej z bardziej znaczących postaci, która w cieniu wydarzeń pociągała za sznurki hitlerowskiej maszyny.

Książkę pt. Mentalista Hitlera znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!