Eventy

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Co nam zostałoMiędzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się od 27 do 30 października bieżącego roku. Będzie to już 20. edycja tego wydarzenia, w której hasło przewodnie brzmi „Żeby czytać, trzeba być otwartym”. Jest to cytat pochodzący z twórczości Etgara Kereta. Warto wspomnieć, że ten niezwykle wybitny pisarz urodził się w Izraelu. I właśnie Izrael będzie gościem honorowym na tegorocznych Targach Książki w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Książki – raj dla czytelników

Targi Książki w Krakowie to jedno z wydarzeń, na których obecność dla wielu miłośników książek jest niemal obowiązkowa. Wieść o tym, że to Izrael został gościem honorowym 20. edycji ucieszy z pewnością wielu odwiedzających. Trzeba bowiem zaznaczyć, że izraelscy twórcy cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. Rok w rok do polskich księgarni trafiają całkiem nowe powieści z Izraela, które rozchodzą się niczym świeże bułeczki. Pisarscy rodacy Kereta są także cenionymi uczestnikami debat publicznych, w których nierzadko poruszane zostają tematy ważne dla społeczeństwa.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to świetne miejsce zarówno dla wystawców jak i czytelników. Można tu upolować istne perełki, które przez długie lata będą cieszyć swoją obecnością w domowej biblioteczce. Poza nabyciem oczywistych pamiątek w postaci książek, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczenia w wielu różnych wydarzeniach. Na targach czekają wystawy, projekcje filmów oraz warsztaty dla dzieci. A wszystko po to, by przybliżyć Polakom codzienne życie Izraelczyków. Ponadto, czytelnicy będą mieli okazję spotkać się osobiście z izraelskimi pisarzami. Będą to, m. in.: Zeruya Shalev czy Eszkol Nevo, który jest wnukiem premiera Izraela.

Przypominamy, że tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27-30 października.