Miłość i inne nieszczęścia to debiutancka książka francuskiego pisarza, Oliviera Bourdeauta, która idealnie nada się na ciepłe, wiosenne dni. Jeśli poszukujecie poruszającej, a zarazem porywającej opowieści to trafiliście idealnie. Autor udowadnia, że liczne nagrody i wyróżnienia literackie, oraz ogromny sukces powieści to nie przypadek. Przekonajcie się sami, o czym opowiada książka, która zdobyła tytuł Debiut Roku 2016 przyznany przez France Culture i Telerama.

Miłośc i inne nieszczęścia

Miłość i inne nieszczęścia – paleta emocji

Historia stworzona przez Bourdeauta przedstawia życie nieco ekscentrycznej rodziny. Tutaj ojciec w polowaniu na muchy używa harpuna. Matka natomiast codziennie zmienia imię. Jedną z przykładowych kar dla syna jest oglądanie telewizji. A ich typowym zwierzątkiem domowym jest nie pies a żuraw. Choć to dość nietuzinkowa rodzina, jest nadzwyczaj szczęśliwa. Ich codzienności towarzyszą takty jazzowych szlagierów i kolejne lampki szampana, którego sączą w tańcu zakochani do granic możliwości rodzice. Ich sielanka trwa jednak tylko do pewnego czasu. Okrutny los sprawia, że szczęście przybiera kształt złudzenia.

Miłość i inne nieszczęścia to niezwykle porywająca, słodko-gorzka opowieść o radości życia, sile uczucia oraz więzów rodzinnych. Całość przedstawiona została z perspektywy dziecka. Bohater w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń zmuszony jest dorosnąć przedwcześnie, zmagając się jednocześnie z tragiczną sytuacją.

Warto dodać, że debiutanckie wydanie rozeszło się już w ponad 250 tysięcznym nakładzie. Koniecznie sprawdźcie, czym autor zachwycił Czytelników na całym świecie.

Książkę pt. Miłość i inne nieszczęścia możecie kupić w Taniej Książce po przejściu tutaj. Gorąco polecam tę powieść na ciepłe, wiosenne dni.