SensacjaZapowiedzi i nowości

Mordercza rozgrywka – nowa książka Ryszarda Ćwirleja z cyklu o poznańskich milicjantach

Mordercza rozgrywka - nowa książka Ryszarda Ćwirleja w październiku

Poznań, lata osiemdziesiąte, milicjanci na tropie zbrodni: macie już w głowie pierwsze książkowe skojarzenia? Tak, tak – mowa oczywiście o cyklu powieści kryminalnych Ryszarda Ćwirleja. Mordercza rozgrywka – nowa książka to dziesiąty tom serii, który trafi w ręce czytelników już za parę tygodni.

Mordercza rozgrywka - nowa książka Ryszarda Ćwirleja w październiku

Mordercza rozgrywka – nowa książka Ryszarda Ćwirleja

Po przerwie na Niebiańskie osiedle, czyli pierwszy tom nowej serii z Marcinem Engelem, Ryszard Ćwirlej wraca do cyklu o milicjantach z Poznania.

W lutym 1986 roku bez śladu znika studentka. Młoda kobieta miała dotrzeć do akademika ze stacji Poznań Garbary, jednak słuch po niej zaginął.

W czerwcu 1987 roku w Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi, które gromadzą przyjezdnych z całego świata. Miastem wstrząsa wieść o morderstwie: w hotelu Polonez na oczach uczestników dancingu nieznany sprawca strzela do kobiety. Zrządzeniem losu na miejscu był obecny porucznik Teofil Olkiewicz, który od razu zaczyna śledztwo i znajduje podejrzanego.

W tym samym czasie przy pokerowym stole grze oddaje się Ryszard Grubiński, boss poznańskiego cinkciarskiego światka. Gdy zbliża się ostateczne rozdanie i na stole leży już pokaźna suma, do pokoju wdzierają się zamaskowani złodzieje, którzy zabierają całą pulę.

Rabusie nie zdają sobie jednak sprawy z tego, z kim mają teraz na pieńku: Gruby Rychu zawsze wyrównuje rachunki. Do pomocy werbuje lokalnych zbirów, a także dawnego kolegę z podwórka: kapitana milicji Mirosława Brodziaka.

To właśnie Brodziak nadzoruje także śledztwo rozpoczęte w hotelu Polonez przez Olkiewicza. Szybko okazuje się, że pozornie niezwiązane sprawy łączy pajęczyna zależności, w której punktem łączącym jest Służba Bezpieczeństwa. By rozwikłać sieć pogmatwanych tropów, trzeba wziąć udział w iście morderczej rozgrywce…Ryszard Ćwirlej Mordercza rozgrywka

Mordercza rozgrywka – kiedy premiera?

Premiera powieści sensacyjnej pod tytułem Mordercza rozgrywka jest zaplanowana na 20 października 2021 r.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Muza.

Najnowszą książkę autorstwa Ryszarda Ćwirleja już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: