Ciekawostki o książkach

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego przyznana

Niebiańskie pastwiskaTegoroczna Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego została przyznana. Komisja oficjalne wyniki ogłosiła 17 września bieżącego roku. Patronatami całego przedsięwzięcia są Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz konwent Copernicon w Toruniu.

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego przyznawana jest już od 2008 roku. Trafia ona w ręce autorów, którym udało się stworzyć wybitne dzieła w konwencji fantastyki. Grono nominowanych wybierają czytelnicy, recenzenci oraz krytycy literaccy. Natomiast zwycięzców typuje jury złożone z literaturoznawców, którzy specjalizują się badaniem literatury fantastycznej.

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego – zwycięzcy:

Paweł Majka za powieść Niebiańskie pastwiska otrzymał główną Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Jakub Małecki może pochwalić się złotym wyróżnieniem, które otrzymał za książkę Dygot. Zaś Robert M. Wegner na swoim koncie ma srebrne wyróżnienie za powieść Pamięć wszystkich słów.

Wszyscy laureaci otrzymali, oprócz wyróżnień, także nagrody pieniężne. Sponsorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwycięzcom wręczył czeki na łączną kwotę 18 tysięcy złotych.

Oczywiście, wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Życzymy również dalszych sukcesów. Wszak każda książka, doceniona przez specjalistyczne grono to potwierdzenie dla nas, czytelników, że warto po nią sięgnąć. Zgadzacie się z tym?

 Jeśli czytaliście którąkolwiek ze zwycięskich pozycji, koniecznie podzielcie się swoimi opiniami na jej temat. A może taki werdykt dopiero skłoni was do sięgnięcia po daną powieść? Czekamy na wasze wrażenia!