Dzięki poradnikom o zdrowym stylu życia, ćwiczeniach i diecie, dbanie o własne zdrowie i piękną figurę przeniosło się wprost do zwykłych domów, codziennych garnków z obiadem i maty na podłodze. Niezwykła popularność tych książek świadczy o tym, że Polki “chciały”, ale nie wiedziały “jak”. Sprawdźcie najpopularniejsze i najnowsze fit poradniki by Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska i Natalia Gacka, które do perfekcji opanowały dietetyczne “know how”.

Nowa książka Anny Lewandowskiej, czyli co nowego u Ann?

Z pewnością nie zaskoczę Was newsem, że obecnie Anna Lewandowska jest w ciąży. Jednak być może dla wielu z Was nową informacją będzie fakt, że Ania planuje napisanie poradnika dla kobiet spodziewających się dziecka. Jej ostatnia książka Zdrowe gotowanie by Ann z 2016 roku była jednym z największych bestsellerów w literaturze poradnikowej. Książka zawiera 170 przepisów wymyślonych przez Annę. Ogromnym atutem tego tytułu jest fakt, że przepisy są bardzo różnorodne i pozwalają przygotować zdrowe i dietetyczne posiłki na wszystkie możliwe okazje od tych codziennych po świąteczne. Podobno wraz z pojawieniem się nowego poradnika Ani jeszcze
bardziej wypełni się lista jej dietetycznych przekąsek. W takim razie, czekamy 🙂

A dla tych, którzy chcą oprócz przepisów zajrzeć także do zestawu ćwiczeń proponowanych przez Anię z pewnością spodoba się jej pierwsza książka zatytułowana: Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską. Porady, ćwiczenia, przepisy, motywacja.


Nowe fit poradniki czyli Ewa Chodakowska nie próżnuje

Niewątpliwie to nazwisko zna każdy i bez względu na to, z kim ćwiczymy i czyje porady żywieniowe wnosimy do swojego życia, Ewa zaczęła to “wszystko”. 🙂 Trenerka jest wyjątkowo płodna jeśli chodzi o pozycje książkowe. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka: Be active Kuchnia w biegu, dzięki której nawet ci najbardziej zabiegani, będą mogli szybko i łatwo przygotować zdrowe posiłki. Koniec z wymówką: nie mam czasu. 🙂

Ewa przygotowała także kalendarz na nowy rok: Kalendarz 2017 Ewa Chodakowska, który pozwoli krok po kroku, dzień po dniu wprowadzać nowe, pozytywne zmiany do własnej diety i własnego życia.

I oczywiście najbardziej znana książka Ewy: Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską, po którą warto sięgnąć w pierwszej kolejności.


fitRewolucja i Zostań FIT, czyli idzie nowe

Ewa zdecydowanie przestała już rządzić na fit firmamencie, chcąc nie chcąc ustępując nowym nazwiskom w branży. W fitRewolucji w 4 krokach pomoże nam nie jedna, ale 4 panie. Wśród nich: dwie bardzo znane trenerki personalne, blogerka i aktorka, która pasjonuje się zdrowym stylem życia. Dowiemy się, jak osiągnęły wymarzoną formę, co jadły, co ćwiczyły i dlaczego, kiedyś też musiały wykonać ten pierwszy krok. Fantastyczny, niezwykle motywujący poradnik, który doskonale oddaje sens pojęcia: w grupie siła.


A może Natalia G?

Jeżeli jeszcze nie znacie Natalii Gackiej, zajrzyjcie na YouTuba’a. Jej zestaw ćwiczeń na brzuch jest idealnie skrojony do potrzeb osób, które nie lubią ćwiczeń męczących szyję i takich, do których trudno się zabrać. Książka Zostań FIT przypomina dzienniczek/kalendarz (na pół roku), w którym Natalia doradza, co ćwiczyć i co jeść każdego dnia. Oczywiście są to tylko propozycje, z których każdy może wybrać, to co najbardziej lubi. Można zapisywać swoje postępy i razem z Natalią dążyć do wyznaczonego celu. Bardzo dużą zaletą zawartych w niej ćwiczeń, jest fakt, że praktycznie wszystkie można wykonywać w domu.


Zapiski diety i ćwiczeń “zwykłych” kobiet

I na koniec jeszcze dwie propozycje warte uwagi, które zawierają zapis drogi kobiet niezwiązanych z branżą fit po wymarzoną sylwetkę. W Adios kilogramos! Magdaleny Chorębały i w Jedz, ćwicz, chudnij. I nie poddawaj się dziennikarki Aldony Sosnowskiej-Szczuki dowiemy się, jak panie, które nie zajmują się zawodowo odchudzaniem sięgnęły po fit sukces. Pomagali im trenerzy i dietetycy, sprawdźcie co z tego wyszło.


Czy macie już lekturę, którejś z trenerek/autorek za sobą? Która sprawdziła się u was i którą polecacie innym?

A spragnieni fit słodkości niech zajrzą do tego artykułu:

FIT SŁODKOŚCI – RECENZJA KSIĄŻKI KINGI PARUZEL

oraz do jednego z największych poradnikowych bestsellerów ostatnich dni:

DIETA NA TWOICH ZASADACH – ABSOLUTNY HIT!