Nowa książka Puzyńskiej - Chąśba. Tym razem fantasy!

Czytelnicy, którzy na dobre rozgościli się (a może i zasiedzieli?) w Lipowie, będą mieli okazję nieco odpocząć od mazurskich okoliczności przyrody i złapać oddech po lekturze Martwca. Nowa książka Puzyńskiej pt. Chąśba to początek całkiem innej historii i… nowy dla autorki gatunek! Znana z kryminałów Puzyńska tym razem próbuje swoich sił w fantastyce. Choć i w tym przypadku bez zbrodni się nie obejdzie…

Nowa książka Puzyńskiej - Chąśba. Tym razem fantasy!

Przepowiednia, zabójstwo i stare grodzisko

Całkiem nowa opowieść […] Stresuję się, jak nie wiem, bo to wyjście z „kryminalnej strefy komfortu” (choć nie byłabym sobą, gdyby morderstwo też się tam nie pojawiło 😱). Mam nadzieję, że dacie szansę nowym bohaterom (niektórzy mają całkiem niezły temperament 🤪 więc lepiej z nimi nie zadzierać 😆😉).*

O jakich bohaterach wspomina w swoim wpisie Katarzyna Puzyńska?

Zamir, Strzebor i Mora to trójka nowych postaci, których pozornie nie łączy nic. Stary, zrzędliwy kat z drewnianą nogą, młodzieniaszek niepozornej postury i pyskata dziewczyna ze znamieniem przypominającym symbol Marzanny, bogini zimy – brzmi jak drużyna marzeń! 😉 Razem wyruszają oni w podróż po Królestwie, a drogę do wspólnego celu wskazuje im jedynie niejasna przepowiednia guślarza.

Tymczasem w samotnym grodzisku nad jeziorem Straszyn ktoś wykradł ze świątyni tarczę, którą mieszkańcy otrzymali od Jarowita, boga wojny i wiosny. Darczyńca znany jest z porywczego charakteru, a brak podarunku zapewne odbierze jako zniewagę. Zbliża się wiosenna równonoc, więc na odzyskanie zguby zostało tylko kilka dni.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy w okolicy znalezione zostaje ciało zamordowanej kobiety. Czy jej śmierć ma związek z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, którą wymusiła na mężu? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywa tajemniczy odmieniec – chromy chłopiec?

Jak sami widzicie, pytań i wątków szykuje się co niemiara!

Katarzyna Puzyńska Chąśba nowa książka Puzyńskiej

Chąśba – nowa książka Puzyńskiej. Kiedy premiera?

Premiera Chąśby jest zaplanowana na 9 listopada 2021 r.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-Ka.

Najnowszą powieść fantasy autorstwa Katarzyny Puzyńskiej już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

*Źródło: facebook.com/katarzynapuzynska