Nowe książki o kosmosie na TaniaKsiążka.pl

Na początku maja miało miejsce ważne wydarzenie, które zainteresowało wszystkich pasjonatów kosmicznych tematów. W związku ze startem nowej misji na Marsa, przygotowałam Wam zestawienie, w którym uwzględniłam nowe książki o kosmosie.

5 maja 2018 roku na Marsa wystartowała misja NASA InSight, której celem będzie zbadanie wnętrza Czerwonej Planety. W tej wyprawie jest też polski akcent. Na Marsa ma trafić robot-próbnik o swojskiej nazwie Kret HP3. Ten półkilogramowy spryciarz ma wwiercić się na głębokość 5 metrów w głąb Czerwonej Planety. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to lądowanie misji będzie miało miejsce 26 listopada 2018 roku.

Nowe książki o kosmosie są świetnym źródłem wiedzy

Większość z nas o wizycie w kosmosie może tylko pomarzyć. Ale od czego mamy książki? Właśnie od tego, żeby móc te marzenia spełnić! By o kosmosie dowiedzieć się więcej, warto sięgnąć po książki, tym bardziej, że na rynku wydawniczym pojawiło się w ostatnim czasie kilka perełek, a może ściślej gwiazdeczek. 😉

Informacje z pierwszej ręki

Zapytaj astronautę Tima Peaka to całkiem nowa książka o kosmosie, pełna informacji z pierwszej ręki. Brytyjski astronauta odpowiada w niej na setki pytań, które nurtują marzących o kosmicznych podróżach. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy w kosmosie jest szybki internet? Kiedy człowiek postawi stopę na Marsie? Ta książka to przewodnik po codzienności pracy astronauty, która dla laików przecież wcale codziennością nie jest. 😉

Bez kobiet nie byłoby nic

Kosmiczne dziewczyny Libby Jackson to wyjątkowa historia lotów w kosmos przedstawiona w biografiach 50 niezwykłych kobiet. Kiedyś zmniejszano kobiecą rolę w wydawałoby się męskiej branży kosmicznych wojaży. Teraz mówi się otwarcie o kobiecych zasługach. W Kosmicznych dziewczynach znajdziemy historie wielu niezwykłych kobiet w tym np. Ady Lovlace, która była twórczynią pierwszego komputera.

Nowa książka o kosmosie Carla Sagana

Carl Sagan w Błękitnej kropce snuje niezwykłą opowieść o eksploracji Układy Słonecznego. Zastanawia się nad szansą kolonizacji kosmosu. Pisze o tym, że kolonizacja może się okazać koniecznym warunkiem ludzkiego przetrwania. Dodatkowo książka jest wzbogacona o kilkaset niezwykle barwnych ilustracji.

Coś dla dzieci

Przecież marzenia o kosmosie nie są domeną dorosłych. Dla wszystkich milusińskich zapatrzonych w gwiazdy świetną lekturą okaże się Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty Państwa Mizielińskich i jak to z tym niesamowicie twórczym duetem bywa, tę książkę też wypełnili po brzegi zabawnymi ilustracjami. Ta wypełniona infografikami pozycja wprowadzi młodszego czytelnika w świat gwiazd i eksploracji kosmosu.

W moim zestawieniu to wszystko. Może chcielibyście, żebym poszukała więcej tytułów? A jakie książki o tej tematyce polecacie?