Wrzesień będzie miesiącem pełnym świetnych nowości. Już niedługo swoje premiery będą miały najbardziej realistyczne, pod względem fabuły, książki. Literatura faktu to książki, które zawsze mocno przyciągają uwagę Czytelników. Inspirują, opowiadają o ważnych wydarzeniach z życia konkretnych osób, a do tego wzbudzają wiele emocji. Niezależnie od tego, czy wolisz książki poważne, czy lekkie, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Mamy zatem dla Was cztery zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii literatura faktu, reportaż.

1. Zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii literatura faktu, reportaż: Zatoka – Naval. Premiera: 13 wrzesień 2017

Naval – gromowiec, który służył między innymi w Afganistanie i Iraku, powraca z kolejną książką. W Ostatnich gryzą psy akcja urwała się wraz z upadkiem wież World Trade Center, 11 września 2001 roku. Teraz przyszła pora na kontynuację, czyli Zatokę. Autor powraca w tym samym momencie, w którym poprzednio zakończył, zaznaczając, jak wielki wpływ na historię GROM-u miała tamta tragedia.

W momencie, kiedy terroryści zaatakowali terytorium Stanów Zjednoczonych, wszyscy wstrzymali oddech, czekając na inwazję na Irak. W tym czasie wody Zatoki Perskiej stały się głównym punktem zapalnym na świecie. Właśnie do działań na takim terenie szkoleni są żołnierze jednostek specjalnych. Przechodzą oni w Polsce morderczy trening. Pokonują góry, skaczą do lodowatego Bałtyku, lub zdobywają platformy wiertnicze, aby być przygotowanym na wszystko.

Po takim szkoleniu w 2002 roku do Zatoki Perskiej wysłany został oddział GROM-u. Po wylądowaniu na lotnisku w Kuwait City, ich domem na wiele miesięcy stał się hangar w amerykańskiej bazie w Doba. Od tego momentu mieli działać już nie w bezpiecznym kraju, a na wodach okalających przygraniczną strefę Iraku i Iranu.

Naval po raz kolejny spisuje swoje wspomnienia z niebezpiecznej misji, jaką było dane wypełnić żołnierzom GROM-u. Opisuje, jak dzięki profesjonalizmowi i ciężkiej pracy zasłużyli nie tylko na swoje miejsce w historii, ale także jak zdobyli przyjaźń i zaufanie żołnierzy z legendarnej jednostki SEAL.

2. Zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii literatura faktu, reportaż: Wojny konsolowe – Blake J Harris. Premiera: 13 wrzesień 2017

Był rok 1990, kiedy Sega coraz bardziej podupadała, a szczyty rynku gier zdobywało Nintendo. Właśnie wtedy do gry wkroczył Tom Kalinske. O grach nie wiedział zupełnie nic, ale miał jeden szczególny dar – ponadprzeciętną wyobraźnię. Umiał także wygrywać wtedy, kiedy wydawało się, że na zwycięstwo nie ma szans. Postanowił zmierzyć się z potęgą i wywołał rewolucję w świecie gier. Starcie Nintendo z Sega spowodowało wojnę na wielu płaszczyznach. Od domowych salonów po Kongres Stanów Zjednoczonych. Wszyscy spierali się o to, co jest lepsze i co króluje w świecie gier.

Wojny konsolowe to historia oparta na setkach wywiadów przeprowadzonych z byłymi pracownikami potężnych korporacji na rynku gier. To niezwykle fascynujący thriller korporacyjny o tym, jak jeden, niepozorny człowiek potrafił zainspirować zespół słabnącej firmy do stworzenia czegoś wspaniałego i potężnego.

3. Zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii literatura faktu, reportaż: Ksiądz Jerzy Popiełuszko – Ewa Czaczkowska, Tomasz Wiścicki. Premiera: 14 wrzesień 2017

W czasach PRL-u pełnego beznadziei i przemocy, ksiądz stał się głosem umęczonego ludu oraz sumieniem Kościoła i narodu. Swoją charyzmą i odwagą przyciągał wszystkich. Od intelektualistów i artystów po robotników. A także wielu niewierzących w Boga. Na msze, które odprawiał w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu przybywały tłumy ludzi chcących posłuchać jego kazań. Kiedy inni bali się bezwzględnej władzy, on wzywał do modlitwy i upominał się o prawdę, wolność i solidarność.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko to nie tylko opowieść o kapłanie, który dawał siłę i nadzieję ludziom. To także kronika z jego życia oraz próba usystematyzowania informacji o jego porwaniu i śmierci. Autorzy zebrali ogromny i bardzo ciekawy materiał dotyczący życia duchownego, okoliczności jego śmierci, procesu morderców i jego kultu po śmierci, który objął niemal cały świat. W książce zaprezentowane są liczne przypadki cudów, które dokonały się za sprawą błogosławionego. Historię poznamy głownie dzięki opowieściom najbliższych, duchownych, parafian i przyjaciół, którzy znali księdza Jerzego. To opowieść niezwykle wyważona, rzetelna i mądra, która zmusi Czytelnika do głębokich refleksji.

4. Zapowiedzi książkowe na wrzesień w kategorii literatura faktu, reportaż: Kobiety mafii – Diane Ducret. Premiera: 26 wrzesień 2017

Autorka dwóch części o ukochanych wielkich dyktatorów, powraca z kolejną książką o kobietach powiązanych z niebezpiecznym światem. Tym razem proponuje Czytelnikom książkę zatytułowaną Kobity mafii.

Mamy lata 20 i Stany Zjednoczone. To okres, kiedy przestępcom żyło się jak w niebie, a zwykli ludzie każdego dnia przeżywali piekło. A wszystko przez prohibicję. Na pierwszych stronach gazet ukazywały się informacje o kolejnych wielkich mafiosach, którzy każdorazowo byli mężczyznami. Autorka zamierza jednak pokazać, że pozornie męski świat przestępczości, gangów i skandali miał jednak swoje drugie oblicze – kobiece. Dzięki Diane Ducret poznamy takie kobiety, jak Mae – ukochaną Ala Capone oraz Bonnie – partnerkę Clyde’a, która kradła, zabijała i ostatecznie zginęła u boku swojego kochanka. A także femme fatale Margater, zabijającą swoich partnerów wedle własnego kaprysu oraz Kathryn – kobietę-gangstera.

Każda z przedstawionych w książce bohaterek, to postać pewna siebie, która wie, kiedy wyjść z cienia, aby zdobyć to, czego pragnie. Aby zgarnąć wszystko, za wszelką cenę, nawet jeśli oznacza to drogę po trupach. Diane Ducret pokaże Czytelnikowi brutalny świat mafii oczami niezwykłych, ale bardzo niebezpiecznych kobiet. Kobiet, które nie bały się niczego.

Każda z powyżej zaprezentowanych książek, mimo że tak bardzo różnią się od siebie, jest wyjątkowa. Z pewnością w każdej z nich znajdziecie coś ciekawego i godnego uwagi. Jeśli też uważacie, że wrześniowe zapowiedzi prezentują się ekscytująco, to nie czekajcie i sięgnijcie po nie! Gorąco je Wam polecamy!