FantasyZapowiedzi i nowości

Nowe wydanie: Szamański blues Anety Jadowskiej. Kiedy finał serii?

Czy macie ochotę na spacer aleją  duchów w towarzystwie melancholijnego policjanta-szamana? Witkacy wraca! Może jeszcze nie do końca w nowej odsłonie fabularnej (o tym później), ale za to w całkiem nowej szacie graficznej. Już w sierpniu w księgarniach pojawi się nowe wydanie Szamańskiego bluesa Anety Jadowskiej, książki otwierającej Serię Szamańską. To będzie kolejna książka autorki, w której za stronę graficzną odpowiada Magda Babińska.

Nowe wydanie Szamańskiego bluesa Anety Jadowskiej. Kiedy finał Serii Szamańskiej?

Finał Serii Szamańskiej jesienią?

Witkaca, czyli Piotra Duszyńskiego, poznaliśmy w serii z Dorą Wilk. Był jej partnerem w czasie, gdy pracowała jako policjantka w Toruniu. Okazało się, że to nieodkryty, tłumiony magiczny talent i to nie byle jaki, tylko szamański.

Aneta Jadowska postanowiła bliżej przyjrzeć się temu bohaterowi, właśnie tak powstał Szamański blues, który pojawił się w księgarniach na początku 2016 roku. Z kolei rok później premierę miało Szamańskie tango.

Fani czekają na kolejną część cyklu od czterech lat, a finał tego oczekiwania coraz bliżej, bo autorka niedawno poinformowała, że postawiła ostatnią kropkę w finałowym tomie trylogii i — jeżeli wszystko dobrze pójdzie — to jest szansa, że książka jesienią trafi do czytelników.

Szamański blues - pierwsza książka o Witkacu

Szamański blues Anety Jadowskiej – premiera 11 sierpnia

W ramach oczekiwania na finał, SQN przygotowało nowe wydania pierwszych powieści Serii Szamańskiejwięc Szamański blues pojawi się w księgarniach już 11 sierpnia. A jaka historia kryje się w tej książce?

Witkacy stara się pogodzić pracę w policji ze świeżutką karierą szamańską. Na etacie łapie przestępców, a w czasie wolnym przeprowadza zbłąkane duchy na drugą stronę. Duchy — tak jak ludzie — są różne. Jedne współpracują od razu, inne nie mają zamiaru poddać się bez walki.

Zachowanie nawet względnej równowagi w takich realiach to nie lada wyczyn. Dołóżcie do tego niespodziewany powrót Konstancji, dawnej miłości Witkaca. Kobieta ma problemy, a tylko on jest w stanie jej pomóc.

Szamański blues Anety Jadowskiej to miłość, zbrodnia i melancholia od serca przyprawione ironią. Nowe wydanie książki możecie złapać w przedsprzedaży  w tym miejscu.

Sprawdź też: