Nowość od Cixin Liu pt. Koniec śmierci to już trzeci tom słynnej serii Wspomnienie o przeszłości Ziemii, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Książka swoją premierę na polskim rynku będzie miała 27 marca 2018 roku i bez wątpienia jest to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Jeśli wśród Was są miłośnicy literatury science fiction i do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się ze wspomnianą serią, koniecznie nadróbcie zaległości! Ten chiński bestseller stał się światowym fenomenem nie bez powodu. Autor z oszałamiającym rozmachem przedstawia historię, która wciąga i pochłania do reszty.

Nowość od Cixin Liu – Koniec śmierci, kilka słów o fabule

Mija pół wieku od bitwy w dniu Sądu Ostatecznego. Groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed inwazją na Ziemi. Obecnie nasza planeta przeżywa okres nieznanego dotąd dobrobytu. A wszystko za sprawą zdobytej, trisolariańskiej wiedzy. Ludzka nauka rozwija się w błyskawicznym tempie, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę. I wszystko wskazuje na to, że współpraca obcych cywilizacji jest na dobrej drodze, by trwała przez kolejne lata.

To właśnie w tej epoce z hibernacji wkrótce budzi się Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków XXI wieku. Kobieta przynosi ze sobą wiedzę o dawno zapomnianym programie z czasów wielkiego kryzysu, który raz na zawsze może zaburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkości uda się sięgnąć gwiazd, czy jednak umrą w kołysce?

Nowość od Liu Cixin do obowiązkowa propozycja dla wszystkich miłośników literatury fantasy. Jego książki na całym świecie rozchodzą się niczym świeże bułeczki. I nie ma się co dziwić. Wśród książek z tego gatunku powieści Cixina wyróżniają się epickim rozmachem i niezwykłą wizją przyszłości. Niecodzienna opowieść, w której próżno szukać utartych i nudnych schematów. Z każdą stroną apetyt Czytelnika jest pobudzany, a każda kolejna akcja zaskakuje. Nic tu nie jest oczywiste i proste.

Nowość od Cixin Liu pt. Koniec śmierci znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!