Rdza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowość od Jakuba Małeckiego będzie dostępna już niedługo! Tytuł książki to Rdza, a jej premiera będzie miała miejsce 27 września bieżącego roku. Nie wątpimy, że to świetna wiadomość dla wszystkich miłośników tego rodzaju literatury. Warto zaznaczyć, że do tej pory Małecki w tworzonych historiach przeplatał niecodzienne wątki, nadając im obyczajowego charakteru. Jak będzie tym razem? Wszystko wskazuje na to, że autor wciąż praktykuje tworzenie tekstów z magicznym realizmem, a jego najnowsza publikacja ma być dowodem, że wciąż posiada ogromne zasoby pomysłów i weny twórczej. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Nowość od Jakuba Małeckiego – Rdza

Akcja powieści rozgrywa się latem 2002 roku. Siedmioletni Szymon oczekuje powrotu rodziców z wielkiego miasta. Aby uprzyjemnić sobie ten czas, zajmuje się układaniem monet na torach. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.

Kilka dekad wcześniej babka bohatera, Tośka, wyruszyła w podróż, która zapadła w jej pamięci na zawsze. Dziewczynka została odseparowana od bezpiecznego domu, by trafić do obcego świata. Tutaj na nowo przyszło jej się uczyć trudnych zasad przetrwania. A teraz, jako dorosła kobieta będzie musiała ponieść konsekwencję swoich dawnych wyborów.

Los tej dwójki bohaterów splata się w zaskakujący sposób. Oboje zaskoczeni i zdruzgotani muszą nauczyć się wspólnej egzystencji pod jednym dachem. Pomimo różnic Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko jakoś się ułoży.

Jeśli opis wydaje się Wam niewystarczający, z chęcią przytoczymy słowa Sylwii Chutnik:

Strata. Zaczynanie życia od nowa: bez rodziców, bez męża, bez palców, bez domu i bez pomysłu, jak będzie wyglądać nowe. Mozolne wdrapywanie się po kolejnych dniach, w nowych okolicznościach. Wszystko będzie dobrze, powtarzają wokół. Brzmi niczym ulubiona mantra Polaków na skraju. „Rdza” pozostawia ślad na długo.

Przypominamy, że książka pt. Rdza w sprzedaży pojawi się 27 września 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj. Koniecznie sprawdźcie, czym tym razem zaskoczy Was Jakub Małecki. Gorąco polecamy!