Pomysł na prezent

Nowości wydawnicze + klasyka – pomysły na prezenty

Nowości wydawnicze oraz klasyka gatunku sensacyjnego – poniżej znajdziecie dwie książki, które są godne polecenia. Oczywiście, jak wszystkie książki z przedświątecznych postów, te znakomicie nadają się na prezent. Biorąc pod uwagę ilość kupionych egzemplarzy oraz pozytywnych recenzji od Czytelników, polecam je nie tylko ja, lecz również kupujący i recenzujący z TaniaKsiazka.pl! 🙂

Nowosci wydawnicze headerProponuję zwrócenie uwagi na nowości wydawnicze takie jak Afgańska Perła i klasykę, która od wielu lat budzi zainteresowanie czytających sensację – pakiet książek z serii Millenium. Chociaż pochodzą z różnych gatunków literackich, łączą je niesamowite postaci kobiece. Takie, które zapadają w pamięć i zostają z nami długo po skończeniu czytania.

Afgańska perłaAfgańska Perła Nadii Hashimi. To powieść o odważnych oraz silnych kobietach, które żyły w różnych czasach, musiały jednak zmagać się z podobnymi problemami. Los tych afgańskich kobiet jest częstym tematem zarówno w beletrystyce, jak też w literaturze faktu. Autorce udało się stworzyć ciekawą powieść. Taką, która trzyma w napięciu, pełną emocji, która te emocje przekazuje zaaferowanemu Czytelnikowi.

Wyżej wymieniona książka jest historią dwóch kobiet z jednej rodziny: Rahimy oraz jej prababki. Dzieli je mniej więcej sto lat, jednak żyją w podobnej rzeczywistości, takiej pełnej przemocy oraz pogardy dla kobiet, które znaczą mniej, niż przedmioty lub zwierzęta. Obie te kobiety podejmują walkę o swoją godność. Ich trudne losy i wewnętrzne przeżycia śledzi się z zapartym tchem. Afgańska perła budzi w czytelnikach pewien bunt.

Jest Kabul, rok 2007. Rahima oraz jej siostry mogą tylko sporadycznie uczęszczać do szkoły i bardzo rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, ojciec ich jest uzależniony od narkotyków. Nadzieję pokładają tylko w pradawnym zwyczaju, zwanym bacza posz, który polega na przebieraniu się dziewczynki za chłopca. Rahima udaje przedstawiciela płci męskiej, dzięki czemu zyskuje ogromną wolność i swobodę, o jakich nawet nie marzyła. Przechodzi transformację, która zmienia jej całe życie. Mniej więcej 100 lat temu bardzo podobnie postąpiła jej przodkini Shekiba, pozwoliło jej to przenieść się z małej afgańskiej wioski do pięknego kabulskiego pałacu.

Millennium_pakietMillennium pakiet Stiega Larssona. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął. Są to bestsellerowe powieści kryminalne, które wywodzą się z najlepszej szwedzkiej tradycji fikcji i literatury kryminalnej. Są bardzo dobrze napisane, trzymają w napięciu. Książki te można czytać zarówno na płaszczyznach kryminałów pełnych politycznych tajemnic, jak i jako powieści współczesne o wielu wątkach, a także jako thrillery psychologiczne.

Im więcej wiemy o życiu, tym łatwiej jest nam żyć. Możemy na przykład porównać nasze problemy z problemami innych i często okazuje się, że nasze są tak naprawdę nic nie znaczące i przy odrobinie silnej woli możemy je zignorować. Możemy także brać udział w wielu dyskusjach, odważnie iść przez życie, doradzać, podpowiadać innym. Warto więc czytać różnego rodzaju książki. Trzeba przyznać, że często coś, co z pozoru może wydawać się nieciekawe, już w trakcie czytania bardzo nas zainteresuje. Ciekawe jest też powiedzenie, że tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo co lubimy, dopóki się z tym nie zetkniemy. A wtedy zaskoczenie może być niesamowite.

Zapraszam do lektury powyżej opisanych tytułów lub czegokolwiek innego! 🙂