Pan Ciemnego Lasu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pan Ciemnego Lasu to najnowsza książka autorstwa Lian Hearn i kolejna ze słynnego cyklu pt. Opowieść o Shikanoko. Fani pisarki czekali z niecierpliwością na tę publikację i oto właśnie jest. Tym, którzy nie do końca orientują się w literackim świecie, przypominamy, że cała przygoda rozpoczęła się od powieści pt. Cesarz Ośmiu Wysp. Co tym razem autorka przygotował Czytelnikom? Koniecznie sprawdźcie sami!

Pan Ciemnego Lasu – kilka słów

Historia rozpoczęta w pierwszym tomie powoli dobiega końca. Jej akcja toczy się na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i szeroko rozciągających się pól bitewnych. Okazuje się, że prawowity władca znika. Shikanoko zostaje skazany na życie wyrzutka. Swoje miejsce odnajduje w Ciemnym Lesie, gdzie prowadzi tryb minimalnej egzystencji.

Potężni panowie, którzy obecnie władają Ośmioma Wyspami, stają się ofiarami podejrzliwości i choroby. Wskutek tego królestwo ogarnia susza i klęska głodu. Ostatnia nadzieja na ratunek tkwi w Shikanoko. Tylko on może uzdrowić kraj, przywracając na Lotosowy Tron prawdziwego cesarza. Ale istnieje tylko jedna osoba, która mogłaby sprowadzić go z Ciemnego Lasu. Czy zdoła to uczynić, nim będzie za późno? Czy istnieje jeszcze cień szansy na ratunek Ośmiu Wysp?

Książka pt. Pan Ciemnego Lasu i w ogóle cały cykl stworzony przez Hearn to idealna propozycja dla wszystkich miłośników Japonii oraz wszelkich historii powiązanych z tym krajem. Pisarka dzięki niezaprzeczalnemu talentowi, słowem maluje przepiękny, baśniowy krajobraz średniowiecznej Japonii. Wszystko to doprawione jest szczyptą magii, tradycyjnych wierzeń oraz postaciami ze słynnych legend. Nie można tu oczywiście zapomnieć o niezwykle misternie skonstruowanych bohaterach, których osobowości są tak złożone, iż jesteśmy w stanie uwierzyć, że istnieją naprawdę. Czytelnik odnajdzie tu wszystko, co powinna zawierać dobra, fantastyczna książka. Odwagę, bohaterstwo, zdradę, podstępne intrygi i przewrotność losu, który nie zawsze układa wszystko po myśli wybranych postaci.

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zaznajomić się z historią stworzoną przez Lian Hearn, to teraz macie do tego idealną okazję. Książkę pt. Pani Ciemnego Lasu znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!