Podziemne miasto to nowe wydanie opowieści stworzonej przez Przemka Croso. Jeśli poszukujecie porywającej historii utrzymanej w klimacie Indiany Jonesa, to trafiliście idealnie. Autor udowadnia, że ma potencjał a jego opowieść nie odbiega niczym od tej zza oceanu, stworzonej na potrzeby wielkich ekranów.

9788378238485

Podziemne miasto i Polska w tle

Głównym bohaterem powieści jest archeolog, Robert Karcz. Kilka cech charakteru złożyło się na fakt, iż przypięto mu łatkę awanturnika. Z pewnością nie bez powodu. Mężczyzna znajduje się w Egipcie, gdzie prowadzone są wykopaliska. Jednak pewnego dnia ma miejsce niebezpieczny incydent, przez który zostaje ewakuowany do Polski. Dostaje również ostrzeżenie, iż najlepiej, aby przez najbliższy czas posiedział cicho i nie wychylał się zbytnio. Dlatego też bohater decyduje się na podjęcie pracy, jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam ludzi, którzy jak on, są miłośnikami przeszłości a to z kolei staje się motorem napędowym kolejnych działań. Robert coraz bardziej zaczyna wkręcać się w historię Legnicy i z zacięciem interesuje się jej przeszłością. Aż pewnego dnia zapada się pod ziemię… dosłownie. Co odkryje? Czy będzie miało to wpływ na jego dalszą karierę? I najważniejsze, czy jego życie zostanie zagrożone?

Podziemne miasto to niezwykle wciągająca opowieść. Autor w umiejętny sposób pobudza czytelnika do dalszej kontynuacji, przez co z trudem zakończyć historię na jednym rozdziale. Odbiorca z zapartym tchem śledzi każdy kolejny krok głównego bohatera i z niecierpliwością przewraca strony, by poznać ostateczne rozwiązanie tajemniczej zagadki. Każdy poszukiwacz przygód powinien mieć ją na półce w domowej biblioteczce.

Książkę Podziemne miasto znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!