Pan Mercedes - Stephen King

Poniżej przedstawiamy polską okładkę do nowej powieści Stephena Kinga, zatytułowanej Pan Mercedes. Książka pojawi się w sprzedaży w naszym kraju dokładnie 4 czerwca 2014 nakładem Wydawnictwa Albatros.

Pan Mercedes - Stephen King

Opis książki:

Wczesnym mroźnym świtem, w dotkniętym kryzysem mieście na Środkowym Zachodzie, setki zdesperowanych bezrobotnych wyczekuje w kolejce na targi pracy. Bez żadnego ostrzeżenia w tłum wbija się samotny kierowca w skradzionym mercedesie, przejeżdżając niewinnych, po czym wycofuje się i powtarza swój straszny ruch. 8 osób ginie, piętnaście zostaje rannych. Zabójca ucieka.

Parę miesięcy później, w innej części miasta, emerytowanego gliniarza Billa Hodgesa nieustannie zadręcza ta nierozwikłana zbrodnia. Gdy otrzymuje szalony list od kogoś, kto identyfikuje się jako “premia” i grozi jeszcze bardziej diabolicznym atakiem, Hodges przerywa swoją przygnębiającą wegetację na emeryturze, jest skłonny zrobić wszystko, aby zapobiec ponownej tragedii.

Brady Hartfield mieszka ze swoja matką alkoholiczką w swoim rodzinnym domu. Pokochał uczucie śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć to ponownie.

Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten po raz drugi uderzy. Nie mają czasu do stracenia,  Jeśli następna następna misja Brady’ego powiedzie się, może zabić lub okaleczyć tysiące.