Ponad wszystko – książka z 1 miejsca New York Times’a właśnie staje się filmem!

Ponad wszystkoTo był wymarzony debiut. Młodziutka pisarka pochodząca z Jamajki, Nicola Yoon, napisała książkę, o której mówili wszyscy. Tytuł szybko wspiął się na pierwsze miejsce na listach bestsellerów NYT w kategorii Young Adult i utrzymywał się w czołówce sprzedażowej przez 8 tygodni!!! Do tej pory książka została przetłumaczona na 32 języki i trafiła do 34 krajów.

Równie ekspresowe są plany ekranizacji tego tytułu. 7 września ruszyły pierwsze zdjęcia. Główną bohaterkę zagra Amandla Stenberg.

Alergia na cały świat

Ponad Wszystko to historia 17-letniej Maddy, która ma alergię… na wszystko. Nastolatka od 17 lat nie wychodzi z domu. Jednak w końcu na jej szklanym kloszu pojawią się rysy, kiedy pewnego dnia w jej życie wkracza Olly. Piękna, ciepła historia miłosna, z zaskakującymi zwrotami akcji, idealna nie tylko dla fanów Young Adult, ale także dla wszystkich wielbicieli płomiennych, młodzieńczych uczuć. Ta historia szczególnie przypadnie do gustu fanom Eleonory i Parka oraz Gwiazd naszych wina.

W ekranizacji książki główną rolę zagra Amandla Stenberg, znana między innymi z adaptacji filmowej słynnych Igrzysk śmierci (rola Rue). Amandla ma afroamerykańskie i duńskie korzenie, swoją karierę zaczynała w modelingu. W rolę jej filmowej miłości wcieli się Nick Robinson, znany przede wszystkim z najnowszej adaptacji o krwiożerczych dinozaurach, Jurassic World. Z kolei pielęgniarkę Carlę zagra Ana De La Reguera. Aktorka znana jest przede wszystkim z kolumbijskiej telenoweli Wieczny płomień miłości. Będzie to jej pierwsza rola na dużym ekranie.

Ojcowie sukcesu Zanim się pojawiłeś

Obraz wyjdzie spod skrzydeł studia MDM (Metro Goldwyn Mayer), czyli wytwórni ze słynnym lwem. Studio ma za sobą ostatni, ogromny sukces ekranizacji książki Jojo Moyes, Zanim się pojawiłeś. Film zarobił na całym świecie 172 mln dolarów. Wszystko wskazuje więc na to, że ekranizacja książki Yoon ma szansę okazać się ogromnym sukcesem. Trzymamy kciuki, żeby film szybko trafił do Polski.

Premiera obrazu kinowego przewidziana jest na 2017 rok. Polska data premiery na razie nie jest znana.

Jeżeli film trafi do Polski, będziecie chcieli go obejrzeć?