Potwór z Arktyki - premiera nowej książki Davida Walliamsa!

David Walliams swoimi niezwykłymi książkami dla dzieci i młodzieży bawi nie tylko młodszych czytelników. Przecież po jego zakręcone, pełne specyficznego humoru historie sięgają dorośli. Brytyjski aktor, komik i oczywiście pisarz skradł już serca opowieściami takimi jak Babcia RabuśTrefny tatuś. Już dziś, 2 grudnia, w księgarniach pojawiła się najnowsza i najbardziej epicka z dotychczasowych powieść autora — Potwór z Arktyki. Kto ma ochotę na ciepłą historię pełną zmrożonego humoru? 

Potwór z Arktyki - premiera nowej książki Davida Walliamsa!

Potwór z Arktyki – wiktoriańska Anglia i prehistoryczne zwierzę

Londyn 1899

ODKRYCIE STULECIA! TYLKO U NAS!

Osobliwy stwór znaleziony w Arktyce!

Walliams zabiera nas do wiktoriańskiej Anglii. Do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie zostaje dostarczony niezwykły eksponat. To uwięziony od dziesięciu tysięcy lat w bryle lodu mamut. Nie tylko pracownicy muzeum i brytyjscy naukowcy szykują się na przyjęcie prehistorycznego eksponatu. Tajemnicze zwierzę bardzo interesuje też pewną dziesięciolatkę.

Główna bohaterka nowej książki Walliamsa, Elcia,  nie ma łatwo. Nie ma rodziców i żyje na ulicach Londynu. Dziewczynka ma wielkie marzenie, chce dowiedzieć się jak najwięcej o zamrożonym mamucie. Jak wiecie, dziecięca ciekawość jest jak żywioł. Gdy rozpęta się na dobre, w poszukiwaniu odpowiedzi może zaprowadzić na całkiem niespodziewane ścieżki. Toteż przed Elcią niezwykła podróż. Dziewczynka w swoich poszukiwaniach związanych z prehistorycznym włochaczem przemierzy morza i oceany, żeby dotrzeć na biegun północny.

Potwór z Arktyki - premiera nowej książki Davida Walliamsa!

Wszystko zaczyna się od ciekawości

David Walliams w Potworze z Arktyki zabiera czytelników w podróż tropem dziecięcej ciekawości. To podróż, która czasem ogrzeje czytelnika swoim ciepłem, a czasem będzie powodem głośnych wybuchów śmiechu. Przecież bohaterowie mogą mieć różne kształty i rozmiary.

Potwora z Arktyki możecie znaleźć w tym miejscu. Ta książka może okazać się świetnym gwiazdkowym prezentem dla młodego czytelnika. Takiego, który już nieźle radzi sobie z samodzielnym czytaniem. Jestem pewna, że nowa książka Walliamsa może też być ciekawą lekturą do wspólnego czytania nawet z nieco młodszymi dziećmi.

Polskie wydania książek Davida Walliamsa ukazują się nakładem Wydawnictwa Mała Kurka. Po inne zabawne historie od tego autora zajrzyjcie tutaj.