Powieść 13 powodów z filmową okładką to nie lada gratka dla wszystkich miłośników serialu o tym samym tytule. Debiutancka książka autorstwa Jaya Ashera podbiła serca czytelników na całym świecie i została przetłumaczona aż na 31 języków. W błyskawicznym tempie znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” i zainteresowała producentów filmowych. Tym sposobem na platformie NETFLIX istnieje możliwość zapoznania się z adaptacją ów powieści w postaci serialowej.

Powieść 13 powodów z nową okładką – to nie wszystko

Nowa okładka książki to nie jedyna zmiana w prezentowanym wydaniu. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z fotografiami prosto z serialowego planu. Taki dodatek bez wątpienia nie tylko pobudzi wyobraźnię, ale pozwoli również lepiej wczuć się w klimat prezentowanej historii. Jeśli więc jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książką pt. 13 powodów teraz macie idealny moment do nadrobienia zaległości.

A o czym opowiada historia stworzona przez Jaya Ashera? Clay Jensen to przeciętny nastolatek z typowymi w tym wieku problemami. Jednak w jego przypadku, na barki młodzieńca spadła niecodzienna sytuacja. Dwa tygodnie temu jedna z jego koleżanek, Hannah, popełniła samobójstwo. I kiedy życie po tym incydencie powoli zdaje się wracać do normy, Clay pod drzwiami domu znajduje tajemniczą paczkę. Okazuje się, że w środku są taśmy magnetofonowe zawierające 13 powodów, dla których Hannah popełniła samobójstwo. Przesyłka została nadana przez dziewczynę. Jednak najbardziej przerażającym faktem jest informacja, że na liście ów powodów znajduje się sam Clay Jensen.

Chłopak zaczyna nocną wędrówkę po mieście i uważnie wsłuchuje się w głos przyjaciółki. Z każdą godziną zaczyna dostrzegać znacznie więcej. Hannah otwiera mu oczy i pokazuje prawdę na temat samego siebie, jak i otaczających go ludzi. Prawdę, którą do tej pory skutecznie ignorował.

Powieść 13 powodówznajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!