Informacja, że Will.i.am tworzy komiks, może brzmieć nieco zaskakująco. Dlaczego? Chodzi oczywiście o popularnego muzyka z grupy The Black Eyed Peas, Williama Adamsa. Do tej pory znany był głównie z założenia ów zespołu oraz roli jego frontmana.  Biorąc jednak pod uwagę ostatni trend, gdzie nawet aktorzy zaczynają realizować się w dziedzinie literatury, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przekonajcie się, w co tym razem zaangażuje się Adams.

Will.i.am tworzy komiks dla wydawnictwa Marvel

Głównym zadaniem wokalisty, przy współpracy z Benjaminem Jackendoffem, było stworzenie scenariusza do komiksu. Tytuł projektu to Black Eyed Peas Present: Masters of the Sun – The Zombie Chronicles. Rysunkowa opowieść zostanie opublikowana jeszcze w tym roku przez znane i cenione wydawnictwo Marvel. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że mają być to okolice lipca. Cały zeszyt ma składać się ze 120 stron.

Do jakiego gatunku można zaliczyć ów opowieść? Z całą pewnością będzie to thriller, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii z udziałem zombie. Warto tutaj zaznaczyć, że ilustracjami zajmie się Damion Scott, który na koncie ma już takie tytuły jak: Batman: War Drums czy Web of Spider-Man.

O czym będzie opowiadać komiks? Akcja została umieszczona w Los Angeles. Jak się okazuje, Miasto Aniołów zaatakuje starożytny bóg z kosmosu. Posiada on niezwykłą moc, dzięki której ma możliwość przemieniania ludzi w potwory zombie. W tym chaosie wyłania się główny bohater – Zulu-X. Miłośnik hip-hopu wraz z grupą przyjaciół musi stawić czoła starożytnemu zakonowi. To w ich rękach znajdują się losy całego świata, który muszą ocalić od zagłady.

A oto jak najnowszy projekt komentuje sam wokalista:

Wspólnie z The Black Eyed Peas rozpoczynamy zupełnie nową podróż. Pracowaliśmy nad tą historią od lat, a współpraca z Marvelem, dzięki któremu ta książka się ukaże, jest jak spełnienie marzenia.

Jak sądzicie, będzie z tego dobra historia?