Powieści o zarazie

Lubicie wciągające powieści i postapokaliptyczne uniwersa? Sprawdźcie nasze zestawienie powieści o zarazie i sięgnijcie po którąś z TOP10 książek o pandemii. Jeśli oczywiście macie odwagę…

Powieści o zarazie – książki znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Powieści o zarazie – zestawienie wciągających tytułów

Dżuma

Nasze zestawienie otwiera klasyka powieści i ważny tytuł w historii literatury. Książka autorstwa Alberta Camusa Dżuma opowiada o epidemii tytułowej bakteryjnej choroby zakaźnej, która wybuchła w 1947 roku w algierskim mieście Oran. Tematem powieści jest dżuma jako choroba i jako metafora zła drzemiącego w człowieku.

Utwór został zainspirowany osobistymi doświadczeniami autora. Były to przeżycia związane z wojną, brakiem środków do życia, śmiercią, rozstaniem, zjawiskiem masowej zagłady i stałym poczuciem zagrożenia. Niemniej jednak jest to dzieło uniwersalne, które dzięki parabolicznemu charakterowi wynosi się ponad dosłowną warstwę narracji.

Francuski noblista za pomocą metafory dżumy oddaje tragedię ludzi, którzy poddani są jakiejkolwiek formie zniewolenia, przez co treść powieści zyskuje uniwersalny charakter. Dżuma jest dziełem, w którym pod rozwagę wzięte są moralne dylematy człowieka, takie jak temat kontaktów międzyludzkich, czy też godności i honoru.

Pandemia

Pandemia to odświeżające połączenie thrillera, powieści drogi i postapokalipsy.

Zmasowany wybuch pandemii nieznanej choroby nie pozostawił ludzkości żadnej nadziei. Nie ma na nią szczepionki ani skutecznych lekarstw. Społeczeństwa rozpadają się w chaosie i anarchii, odcięte od prądu i wody. W tych mrocznych czasach każdy może liczyć tylko na siebie.

W konającej Moskwie resztka ocalałych wegetuje w strachu przed zarazą i jej nosicielami. Anna z rodziną i przyjaciółmi wie, że aby przetrwać, trzeba przejąć inicjatywę. Ucieczka w odległe miejsce z dostępem do świeżej wody i żywności, byle jak najdalej od epicentrum choroby, wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Wybór pada na małą chatkę na wysepce jeziora Wong w Karelii przy granicy z Finlandią. W drodze Anna musi chronić swego syna i uporać się z lękiem przed zarażeniem wirusem. Największym wyzwaniem będzie jednak poradzenie sobie ze skomplikowanymi relacjami łączącymi jej ukochanego mężczyznę Sieriożę z byłą żoną Irą…

Killer T

 

Wycofany i nieśmiały Harry oraz niesamowicie utalentowana i niepokorna Charlie stają przed wyzwaniem, na jakie nie byli gotowi. W ich codzienności światem kierują modyfikacje genetyczne, które mogą doprowadzić do wiecznego szczęścia, ale i masowego ludobójstwa.

Każda osoba z dostępem do internetu może przygotować zastrzyk, który zaprojektuje wygląd przyszłego dziecka, da gwieździe Hollywood stałą opaleniznę lub zakończy życie całego kontynentu. Właśnie tego ostatniego obawiają się się najbardziej.

Kiedy grupa terrorystów zmodyfikowała szczep bakterii, stworzyła najgroźniejszą ze znanych broni biologicznych. Killer T rozprzestrzenia się na wszystkie kontynenty i wkrótce całkowicie zmieni porządek znanego nam świata. To, co jeszcze do niedawna wydawało się nierealnym zagrożeniem, w ciągu kilku dni zdziesiątkuje liczebność ludzi. Czy Charlie i Harry poradzą sobie w chwili, kiedy mogą liczyć tylko na siebie?

👉 Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z lektury, naszą recenzję tytułu znajdziecie tutaj. 👈

Miłość w czasach zarazy

 

Miłość w czasach zarazy to powieść napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością. Poznajcie niezwykłą książkę opowiadającą o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci.

Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi uczucia. Od młodzieńczego zadurzenia, małżeństwa z rozsądku, przez szalone namiętności, miłość idealizowanej po ulotne pragnienia cielesne.

Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcii Marqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników na całym świecie.

Bastion

Wszystko zaczyna się niewinnie. Ot, ktoś kichnął, ktoś się zaraził, ktoś w końcu umarł. I oto niepostrzeżenie straszliwa epidemia rozlewa się na cały amerykański kontynent. Nieliczni, którzy przeżyli biologiczną zagładę zaczynają śnić. W wizjach tych pojawiają się wysłannicy zarówno dobra, jak i zła. Każdy musi dokonać własnego wyboru i opowiedzieć się po jednej bądź po drugiej stronie.

W Ameryce powstają zatem dwa zwalczające się obozy: wzorowana na demokracji społeczność w Kolorado oraz brutalna dyktatura w Las Vegas. W tym drugim obozie rządzą psychopaci i zbrodniarze.

Epidemia obudziła w nich wszystko, co najgorsze. Jednak czy ci, którzy wierzą w dobro, miłość i braterstwo mają jakąkolwiek szansę w walce ze złem?

Akta zagłady. Tom 1. Pandemia

Dr Peyton Shaw zostaje wyrwana ze snu w środku nocy przez telefon, którego obawiała się od lat. Musi natychmiast podjąć kroki, by stawić czoła wybuchowi potencjalnej zarazy.

A wszystko dlatego, że w odległej, kenijskiej wiosce dwóch Amerykanów zaraziło się czymś, co przypomina niezwykle groźny wirus ebola. Peyton Shaw i jej współpracownicy wyruszają do Kenii, by dołączyć do specjalistów z WHO i grupy miejscowych lekarzy.

W tym samym czasie w jednym z berlińskich hoteli budzi się Desmond Hughes. Nie wie, ani kim jest, ani co się stało. Z przerażeniem odkrywa, że na podłodze jego pokoju leży martwy ochroniarz, który był pracownikiem międzynarodowej firmy farmaceutycznej.

W poszukiwaniu prawdy Desmond Hughes trafia na ślad, który prowadzi go do Peyton Shaw. Odkrywa też, że jest w jakiś sposób powiązany z wybuchem epidemii. I że być może posiada coś, co pomoże ją powstrzymać…

Zaraza

Pierwszy z jeźdźców Apokalipsy wyrusza w świat. Zaraza przemierza glob, by doprowadzić do śmierci wszystkich, których spotka po drodze. Gdy trafia na Sarę i więzi ją, skazując na straszne cierpienie, sprawy nagle zaczną przybierać nieoczekiwany obrót.

Zaraza to pierwszy z biblijnych jeźdźców, który przebudził się w świecie fantasy stworzonym przez autorkę cyklu. Przystojny młody mężczyzna pędzi na swym koniu przez świat wyłącznie w złych zamiarach.

Jego urok może być zgubny dla Sary, która nie potrafi mu się oprzeć. Dziewczyna wie, że wszyscy jej najbliżsi i ukochani ludzie muszą zostać zabici przez jeźdźca, dlatego też podejmuje walkę w ich obronie. Niestety nie wie jeszcze, że Zarazy nie da się tak po prostu zabić

Miasto ślepców

Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo.

Wyciąga swoje ręce w stronę starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych.

Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi…

Poznajcie bestsellerową powieść zekranizowaną przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.

Epidemia

Wszystko rozpoczyna się od choroby założyciela Kliniki Richtera w Los Angeles. Niestety, wkrótce choroba dotyka kolejnych członków kadry. Takie same objawy pojawiają się również wśród pacjentów.

Kiedy liczba ofiar rośnie lawinowo, do akcji wkracza Marissa Blumenthal z Centrum Kontroli Epidemiologicznej. To młoda lekarka o niepozornej posturze, lecz silnej osobowości. Jeśli ona nie poradzi sobie z tą epidemią, to kto?

Marissa przekracza kolejne granice na drodze do wygranej, ale walka nie zawsze jest wyrównana.

Pandemia

Oto świat, w którym odkrycia genetyki stawiają przed nami zupełnie nowe możliwości. Co się stanie, jeśli wykorzystamy je w nieuczciwym celu?

Jack Stapleton nigdy nie spodziewał się, że standardowa sekcja zwłok może przynieść tak porażające informacje. Młoda kobieta, która straciła przytomność w metrze i chwilę później zmarła, okazuje się nosicielką niebezpiecznego wirusa. Gdyby tego było mało, miała przeszczepione serce, a jego DNA jest identyczne z DNA Jacka. Czy to w ogóle możliwe?

Od tej pory nic już nie wygląda zwyczajnie. Na nieznaną chorobę umierają kolejne osoby, a próby opanowania epidemii przeistaczają się w prawdziwy wyścig z czasem. Jack obawia się, że nie będzie w stanie prześcignąć wirusa – szczególnie kiedy zagrożone zostaje również jego życie. Liczy się czas i spryt.

Ktoś ewidentnie postanowił zgładzić ludzkość i to w sposób, który trudno będzie powstrzymać. Czy główny bohater zdoła uratować nie tylko siebie, ale i całą ludzkość? Kto stoi za tym tajemniczym zamachem?

Jak podoba Wam się zestawienie najciekawszych powieści o zarazie?
Czytaliście już może którąś z wymienionych pozycji?