Przebłyski -- nowa książka Zadie Smith już w księgarniach

W jaki sposób autor może spożytkować czas przymusowego lockdownu? Oczywiście pisząc! W księgarniach właśnie zaczynają się pojawiać książkowe efekty pandemii. Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na jeden z nich — Przebłyski, nową książkę Zadie Smith.

Przebłyski - nowa książka Zadie Smith. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Jeszcze nie tak dawno, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, cały świat po kawałeczku, kraj po kraju, zaczął się zamykać. Epidemia zniszczyła poczucie bezpieczeństwa i zniszczyła poczucie społecznego zaufania, a przecież jeszcze się nie skończyła.

Przebłyski Zadie Smith — intymny zapis z czasu izolacji

Mimo tego, że pierwszy szok związany z sytuacją pandemiczną już minął, a poczucie zagrożenia zdążyło już nieco spowszednieć, to skutki lockownu będziemy jeszcze długo odczuwać. Nie chodzi o skutki gospodarcze, ale społeczne i psychiczne.

W bardzo osobistych Przebłyskach  jedna z najważniejszych brytyjskich pisarek zastanawia się nad kryzysem tożsamości, który nasilił się w czasie pandemicznego przymusu izolacji. Kim w czasie lockdownu są dla nas inni ludzie? Jak powstaje i jaką formę przybiera niepokój o bliskich, sąsiadów, znajomych? Przebłyski są też próbą odpowiedzenia na pytanie o to, co nas jeszcze czeka.

Zadie Smith w mistrzowski i intymny sposób komentuje rzeczywistość. Jej nowa książka jest swoistym zapisem zrozumienia i solidarności, tak potrzebnych i tak często ignorowanych we współczesnym świecie.Przebłyski Zadie Smith - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Przebłyski w księgarniach od 28 sierpnia

Polskie wydanie Przebłysków to kooperatywna praca translatorska. Nad polskim przekładem poszczególnych rozdziałów pracowali: Jacek Dehnel, Magda Heydel, Katarzyna Janusik, Michał Kłobukowski, Jerzy Kozłowski, Michał Rusinek, Anna Sak, Anna Skucińskia i Piotr Tarczyński. Książka miała premierę 28 sierpnia i możecie ją znaleźć w tym miejscu. Ale uwaga, z czytaniem Przebłysków wiąże się ryzyko. Podczas lektury, możecie mieć poczucie, że Zadie Smith ubiera w słowa Wasze myśli, pragnienia i obawy.

Niejednokrotnie nagradzane książki Zadie Smith szturmują światowe listy bestsellerów. Jeżeli jeszcze nie znacie jej powieści (np. Białe zęby, O Pięknie, Swing time), esejów (np. Widzi mi się), to tutaj znajdziecie różne książki autorki.