Muzyczna książka dla dzieci Dana Browna już w księgarniach

Co powiecie na to, żeby zabrać swoje maluchy na niezwykły koncert? Koncert skomponowany ze słów i dźwięków przez autora światowych bestsellerów, Dana Browna? 2 września miała premierę najnowsza książka autora. To propozycja skierowana do znacznie młodszych odbiorców niż poprzednie. Symfonia zwierząt to niezwykła i pełna niespodzianek muzyczna książka dla dzieci. 

Muzyczna książka dla dzieci Dana Browna już w TaniaKsiazka.pl

Muzyczna książka dla dzieci Dana Browna

Zdążyliśmy już poznać Dana Browna jako autora świetnych powieści sensacyjnych. W jego Kodzie Leonarda Da Vinci zaczytywali się chyba wszyscy. Jednak niewielu wie o tym, że zanim Brown zasłynął jako pisarz, zajmował się muzyką. Teraz autor w ciekawy sposób wraca do swojej pierwszej miłości.

Symfonia zwierząt to książka pełna zabawnych wierszyków do głośnego czytania. Rymowane utwory na język polski przełożył Michał Rusinek, więc z miejsca dostajemy gwarancję, że nawet mimo przekładu, będzie to poezja dla dzieci wysokiej jakości.

Co więcej, wierszyków z książki Symfonia zwierząt można słuchać w akompaniamencie specjalnie skomponowanych przez Browna utworów w aranżacji Zagreb Festival Orchestra. Wystarczy zeskanować kod QR, jaki znajdziecie w książce, i pobrać darmową aplikację.

źródło: materiał wydawcy

 

Symfonia zwierząt — dla oczu, uszu i umysłu

Dan Brown w swoich powieściach dał się poznać czytelnikom, jako miłośnik zagadek i łamigłówek. Dlatego nie dziwi mnie, że w swojej książce dla dzieci ukrył zaszyfrowaną wiadomość. Jestem pewna, że czytanie tej książki będzie świetną zabawą zarówno dla rodzica, jak i małego czytelnika. Przy okazji lektury dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądają poszczególne instrumenty muzyczne, ale też je usłyszą.

Uwielbiam opowiadanie historii na wielu poziomach, także w powieściach zawsze staram się splatać ze sobą różne tematy. W przypadku Symfonii zwierząt to podejście również niezmiernie mi się podobało i postanowiłem stworzyć prawdziwe wielopłaszczyznowe doświadczenie, używając trzech różnych języków — sztuki, muzyki i poezji. Podobnie jak opera, która urzeka publiczność, prezentując piękne scenografie, pełną dramaturgii muzykę i liryczny dramat, Symfonia zwierząt ma stanowić jednocześnie ucztę dla oczu, uszu i umysłu.

~ Dan Brown, materiał wydawcy

źródło: materiał wydawcy

Zdradzę Wam jeszcze, że miałam Symfonię zwierząt w rękach. Jest bajecznie kolorowa i pięknie wydana. Jak tylko przeczytamy ją z moim synkiem, wrócę do Was z recenzją pełną zdjęć.

Z pewnością właśnie teraz zastanawiacie się, gdzie można znaleźć książkę Dana Browna dla dzieci. Zagadka rozwiązana — Symfonię zwierząt znajdziecie w tym miejscu. W ramach zaostrzenia muzycznego i czytelniczego apetytu, łapcie jeden z utworów.