Rafał Kosik

Rafał Kosik na swoim blogu zdradził, iż od jakiegoś czasu pracuje nad nową powieścią dla młodszej młodzieży, czyli, jak sam definiuje, młodszej niż ta czytająca „Felixa, Neta i Nikę”. Okazuje się, że książka trafiła już do druku. Pozycja trafi do sprzedaży 21 maja.

Autor oznajmił, że powieść będzie znacznie mniej obszerna od „Felixa, Neta i Niki” oraz nadmienił, iż dołożył wszelkich starań by i starsi czytelnicy nie nudzili się podczas lektury.

Kuba i Amelia. Godzina duchów Amelia i Kuba. Godzina duchów

Autor zdecydował się na ciekawy zabieg, a mianowicie powieść będzie wydana w dwóch wersjach, gdyż opowiadana jest z punktu dwójki bohaterów – Kuby i Ameli. Dlatego też ma dwa tytuły „Kuba i Amelia. Godzina duchów” oraz „Amelia i Kuba. Godzina duchów”.

Aby poznać wszystkie szczegóły i motywy działania bohaterów najlepiej przeczytać obie wersje. Różni ludzie mogą zupełnie inaczej oceniać czy interpretować te same zdarzenia. Jednak każda z wersji osobno również jest ciekawą lekturą.

Rzecz dzieje się w nawiedzonym domu – ale, jak na dzisiejsze czasy przystało, ów dom to nie stary pałac, lecz nowo wybudowany apartamentowiec na warszawskim osiedlu dla klasy średniej. Podobnie jak seria „Felix, Net i Nika”, opowieść o Kubie i Amelii jest mocno osadzona w polskich realiach, a przygody dzieciaków związane są z niezwykłymi wynalazkami i nowoczesnymi technologiami. Dzieci muszą wykazać się naprawdę sporym sprytem, by ponaprawiać to, co zepsują dorośli…

Zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami Rafała Kosika:

Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy Nowi ludzie Kameleon

Źródło: rafalkosik.com