Reedycja trylogii Mroza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Reedycja trylogii Mroza to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości polskiego pisarza. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele powieści historycznych i wojennych. Ponieważ seria, o której dziś piszemy, to Parabellum. Odnowione tomy historii są dostępne na rynku już od 18 lipca 2019 roku. W związku z tym to również świetna okazja dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością pisarza. Ponadto, jeśli znacie już tę historię, to mimo wszystko warto przeczytać ją w reedycji. Dlaczego? Ponieważ jak poinformował sam Remigiusz Mróz, dwa pierwsze tomy przeszły sporo zmian pod względem warsztatu języka i stylu. Poza tym zmieniła się również szata graficzna trylogii. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Reedycja trylogii Mroza - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Reedycja trylogii Mroza – kilka słów od autora

Niedawno Remigiusz Mróz udzielił wywiadu portalowi Rzeczpospolita, w którym opowiedział o tym, jakie zmiany zaszły w prezentowanej reedycji. Oto, czego mogą spodziewać się czytelnicy:

Trzecia część pozostała bez zmian, bo wydanie było stosunkowo świeże. Dwie pierwsze poddałem ostatniej redakcji w 2013 roku, a więc z punktu widzenia autora, który pisze codziennie, szmat czasu temu. Kiedy zabrałem się do szlifowania mojego pióra z tamtego czasu, skończyło się na przepisywaniu i refleksji, że przecież nie chodzi o to, by pisać książkę od nowa. Starałem się więc znaleźć złoty środek, nadto nie ingerując w treść – pierwszy tom zmienił się najbardziej, ale tylko pod kątem warsztatu. Historia pozostała taka sama.

Jeśli zaś chodzi o szatę graficzną, komentuje to następująco:

Wydaje mi się, że graficznie ta odsłona podkreśla to, co w tej historii zawsze było najważniejsze – czyli ludzki wymiar wojny.(…) Sam tytuł powstał z łacińskiej sentencji »si vis pacem, para bellum«, a więc nie miał nic wspólnego z charakterystycznym lugerem, który wcześniej zdobił pierwszy tom.

Reedycja trylogii Mroza – kilka słów o historii

Jak natomiast zaczyna się cała historia? Jest sierpień 1939 roku, nad Polskę nieuchronnie zbliża się widmo wojny. W związku z tym życie dwóch braci zmienia się z dnia na dzień. Ponieważ staje się jasne, że świat, jaki dotychczas znali, chyli się ku upadkowi. Starszy sierżant Bronek Zaniewski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem na linii frontu. Podczas gdy Staszek, młodszy z braci, zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Żydówce, której oświadczył się tuż przed niemiecką inwazją.

Przypominamy, że reedycja trylogii Mroza pt. Parabellum będzie dostępna od 18 lipca bieżącego roku. Poniżej znajdziecie wszystkie trzy tomy.