Rzeki płyną, jak chcą - nowa książka Ałbeny Grabowskiej Rzeki płyną jak chcą

Znasz fascynującą serię autorstwa Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych, na podstawie której powstał bijący rekordy popularności serial telewizyjny? Królowa polskiej powieści powraca z nową historią, która porywa i łapie za serce. To opowieść o trzech siostrach, których spokojne życie nagle komplikuje wojna i… miłość. Znakomicie zbudowana fabuła i bohaterki, które pokochasz całym swoim sercem. Premiera już dziś!

Rzeki płyną, jak chcą Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Rzeki płyną, jak chcą

Głównymi bohaterkami książki Rzeki płyną, jak chcą są Panny Terechowiczówny – Klara, Róża i Amelka. Zanim wybuchła wojna, dziewczęta prowadziły dostatnie życie. Były chowane pod kloszem, rozpieszczane i przygotowywane do roli żon. Tę sielankę przerwał wybuch wojny w 1914 roku. Nikt się nie spodziewał, że konflikt obejmie całą Europę, i że zamiast kilku rozstrzygających bitew, wojna będzie trwała kilka lat i wywróci do góry nogami życie milionów ludzi. W tym trzech sióstr. Ich ojca – podobnie jak całą masę innych europejskich ojców – powołano do wojska i poszedł walczyć na front. Kobiety zostały same, zmuszone, by radzić sobie z nową sytuacją i w głębi siebie odnaleźć siłę i cechy, które wcześniej nie miały nawet szansy się ujawnić. Niestety ich wysiłek okazał się być niewystarczający. Rodzinny majątek bez męskiej ręki i opieki dość szybko zaczął podupadać.

Mijały lata, a dziewczęta prowadziły zupełnie inne życie u boku matki, która naprzemiennie to się modliła, to rozpaczała. Róża nadal pozostała trzpiotką, Klara ciężko pracowała. Amelia natomiast mimo sprzeciwów rodziny opuściła mamę i siostry, wyjechała i podjęła pracę w szpitalu wojskowym w Warszawie. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, wróciła po kilku miesiącach. Rodzina była w szoku, ponieważ Amelia przywiozła ze sobą męża! Żołnierza, którego poznała w szpitalu. I od tamtej chwili jego postać znacząco wpłynęła na dalsze losy wszystkich bohaterek.

W jaki sposób? Dowiesz się, czytając książkę Ałbeny Grabowskiej Rzeki płyną, jak chcą, której premiera już dziś! Swój egzemplarz możesz zamówić w tym miejscu.

Tutaj natomiast znajdziesz wszystkie tomy serii Stulecie Winnych.

Powiązane artykuły: