Anna Brzezińska

Saga Anny Brzezińskiej o zbóju Twardokęsku jest z pewnością znana wszystkim miłośnikom polskiej literatury fantasy. Natomiast, jeśli należycie do tej grupy czytelników, którzy mieli zamiar przeczytać tę serię, dziś macie idealną okazję do nadrobienia zaległości. Dlaczego? Ponieważ autorka udostępniła właśnie bezpłatnie jedną ze swoich najbardziej popularnych historii. Wszystko to oczywiście ma związek z panującą epidemią. Taki krok ma umilić czytelnikom czas spędzony w domu i zachęcić ich, by niepotrzebnie nie wychodzili na zewnątrz.

Tym samym warto tutaj wspomnieć, że Brzezińska dołączyła do grona twórców, którzy wspierają swoją twórczością. Jakiś czas temu informowaliśmy was o tym, że Wojciech Chmielarz pisze improwizowaną powieść. Podobnego przedsięwzięcia podjęli się panowie Orbitowski i Twardoch. Każdemu z nich przyświeca ten sam cel – wesprzeć czytelników w tym trudnym czasie.

Anna Brzezińska

fot. Andrzej Banaś

Saga Anny Brzezińskiej dostępna bez wychodzenia z domu

O swojej decyzji pisarka poinformowała fanów na Facebookowym profilu, pisząc:

Jeśli (…) chcecie się na chwilę oderwać od pandemii (ach, ten eskapizm fantastyki!), pod linkiem poniżej jest cała Saga o Twardokęsku. Pisałam ją parę lat, więc liczę, że i Wam parę dni na lekturze zejdzie. Pliki są w wersjach do druku, chyba przed korektą zwolnieniową, więc pewnie uważny czytelnik znajdzie jakieś błędy, ale mam do tych książek wyłączne prawa, więc z moim błogosławieństwem ściągajcie, czytajcie i udostępniajcie.

W skład fantastycznej sagi wchodzą: Plewy na wietrze, Żmijowa harfa, Letni deszcz. Kielich oraz Letni deszcz. Sztylet. Akcja tych powieści rozgrywa się wKrainach Wewnętrznego Morza. Jej głównym bohaterem jest, jak sam tytuł sagi wskazuje, zbój. Przemierza on świat, który przepełniony jest nieprzychylnymi bogami, bezwzględnymi ludźmi i niesamowitymi stworzeniami.

Sama pisarka tak oto określa Twardokęska:

Mizantrop — spodziewa się po ludziach najgorszego, a oni zwykle spełniają jego oczekiwania. Zwierząt też zresztą nie lubi. Ani kobiet, które po kilkunastu minutach – intensywnej – znajomości nużą go nad podziw. Człek przy tym sprawiedliwy, bo siebie też nie lubi i nie zmienią tego cztery tomy przestawania z proroctwami, potomkami władców oraz mocami.

Saga Anny Brzezińskiej za darmo została udostępniona przez autorkę tutaj.

Tymczasem tutaj znajdziecie inne książki autorki.