Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to doskonała okazja, by zachęcić wszystkie maluchy oraz ich rodziców do sięgnięcia po fantastyczne książki. Ponieważ jak wiadomo nie od dziś, literatura poszerza horyzonty, rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Poza tym książki uczą i zapewniają naszym pociechom lepszą znajomość ortografii, a także poszerzają zasób ich słownictwa. Same plusy!

Ponadto to niezwykłe święto, które obchodzimy 2 kwietnia, powstało właśnie po to, by zachęcić najmłodszych do czytania. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ w ten dzień na świat przyszedł duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Co ciekawe, inicjatywa została zapoczątkowana już w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi i trwa do dziś. Co roku gospodarzem wydarzenia jest inne państwo – Polska była organizatorem w 1970 roku.

W związku ze zbliżającym się świętem przygotowaliśmy dla was coś ekstra. Poniżej znajdziecie książkowe nowości oraz najpopularniejsze serie książek dla dzieci. Jednak to nie wszystko. Ponieważ na samym końcu znajdziecie też odnośnik do całego mnóstwa literatury dziecięcej. Jedno jest pewne – absolutnie każdy znajdzie tu coś, by świętować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Sprawdźcie sami!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę - kup na TaniaKsiazka.plMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Główna bohaterka, księżniczka Nadziejka odkrywa, że zwykłe przedmioty magicznie ożywają w jej rękach. Natomiast nastoletni Xar, w którym jeszcze nie obudziła się magia, zrobi wszystko, żeby zasłużyć na miano Czarodzieja. Do czego posunie się chłopak, by osiągnąć swój cel?

Tymczasem Nadziejka, niepozorna, ale i bardzo nieposłuszna księżniczka, będzie musiała zmierzyć się z rodzinnymi sekretami.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – Dziennik. Zagadkowa podróżMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Karolina, Kazik oraz wydra Hiacynta ruszają wspólnie na poszukiwania zaginionego przyjaciela. W tej wędrówce nie zabraknie wskazówek Zagadroida, dzięki którym czytelnicy wraz z bohaterami przemierzą aż siedem niezwykłych rozdziałów. Tym samym pojawią się we wszystkich zakątkach świata, gdzie do rozwiązania czeka ponad czterdzieści zagadek.

Książka nie wymaga korzystania z Internetu, w związku z tym najmłodsi mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki, bez pomocy dorosłych czy innych źródeł!

Książka już dostępna.

Molly - kup na TaniaKsiazka.plMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – seria Był sobie szczeniak

Książki W. Bruce’a Camerona cieszą się ogromną popularnością na całym świecie! Nie bez powodu jego powieści doczekały się ekranizacji, ciepło przyjętych przez widzów. Dzięki tej serii czytelnicy mają szansę poznać historię każdego ze szczeniaków, który pojawił się we wcześniejszej pozycji autora. Tym samym znajdziecie tu opowieści o Molly czy Ellie. Pojawi się również Bailey!

Jedno jest pewne, to najbardziej rozmerdana seria na świecie, pełna słodkich szczeniaczków i ich niezwykłych przygód.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – seria Kicia KociaKicia Kocia - kup na TaniaKsiazka.pl

Niemal każdy maluch w Polsce zna Kicię Kocię, główną bohaterkę serii, stworzonej przez Anitę Głowińską. Jeśli w waszym domu wciąż brakuje tych historii, koniecznie nadróbcie zaległości. Dlaczego? Ponieważ w tych prostych powieściach, świetnie zilustrowanych, najmłodsi czytelnicy znajdą wiele praktycznych i przydatnych nauk. Wraz z główną bohaterką dzieci nauczą się funkcjonować w świecie oraz dowiedzą się, jak zachowywać się w różnych, życiowych sytuacjach.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - zobacz na TaniaKsiazka.plMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – seria Pucio

Marta Galewska-Kustra stworzyła niepowtarzalną serię, która wspomaga rodziców w przeprowadzeniu terapii mowy. Robi to w przystępny, a przede wszystkim efektywny sposób. Tym samym czytelnicy znajdą tu pozycje z wesołymi tekstami, a całość uzupełniają przyciągające wzrok ilustracje. Pucio to idealny towarzysz każdego malucha, który uczy się mówić i poznaje otoczenie. Warto też wspomnieć, że wyrazy i sytuacje pokazane w książkach autorki, osadzone są w codziennych sytuacjach. W związku z tym przedmioty i rzeczy są znane i bliskie małemu odkrywcy.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – seria Świnka PeppaŚwinka Peppa - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Jest to wyjątkowa seria bajek, z której najmłodsi wyniosą wiele życiowych mądrości. Co ciekawe, książki powstały na bazie bajki, która od lat podbija serca najmłodszych widzów i ich rodziców. Każda historia porusza ważne sprawy i niesie ze sobą istotne przesłanie. A wszystko to w przystępnej formie.

Peppie zawsze towarzyszą: Tata Świnka, Mama Świnka, Pan Zebra, Dziadek Pies, Kucyk Pedro, Kotka Candy, Królik Richard i brat George. Bohaterka uwielbia słuchać opowieści swoich rodziców, ale też chętnie opowiada bratu własne historie.

Koniecznie dajcie nam znać, czy będziecie świętować ten wspaniały dzień! Tymczasem tutaj znajdziecie jeszcze więcej książek dla dzieci w każdym wieku.