Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty - kup na TaniaKsiazka.pl

Saga wielopokoleniowa od Sylwii Zientek Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty - kup na TaniaKsiazka.plSaga wielopokoleniowa od Sylwii Zientek bez wątpienia ucieszy wszystkich miłośników tego rodzaju powieści. Cały cykl zapoczątkuje książka pt. Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty i jak wskazuje na to sam tytuł, opowiadać będzie o rodzinie warszawskich hotelarzy. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Saga wielopokoleniowa od Sylwii Zientek – kilka słów od autorki

Czytelnik będzie miał szansę zetknąć się z obrazem stolicy, z rzadko przedstawianej perspektywy. W powieści nie zabraknie pikantnych skandali, rodzinnych tajemnic i skrywanych pasji. Wszystko to na tle Warszawy kilku epok. Oto jak projekt komentuje sama autorka, Sylwia Zientek:

To jest panorama historyczna opisująca społeczeństwo warszawskie na przestrzeni 400 lat. To historia wymyślonej rodziny i wymyślonego hotelu, ale jak najbardziej zbliżonego do rzeczywistości. Mieszkam w Warszawie od niemalże 40 lat i dopiero pracując nad książką, zdałam sobie sprawę, jak naprawdę niewiele wiem o tym mieście. Myślę, że wiele osób ma niestety tak samo nikłą wiedzę. Chciałabym przybliżyć im tę historię. Często myślimy o tragicznej historii Warszawy, o Powstaniu, tymczasem Warszawa już od czasów Wazów miała bardzo fascynujące koleje losów. To były góry i doliny. Zawsze powstawała z gruzów i to jest niewiarygodne.

Podróż przez wieki

Akcja samej powieści prowadzona jest wielotorowo. Czytelnik ma szansę zapoznać się z kilkoma bohaterami pochodzącymi z różnych czasów. Jest wiek XXI, Dana Zmijewski pojawia się w Warszawie z zamiarem odzyskania rodzinnej kamienicy przy ulicy Długiej. Tam niegdyś przez wieki mieścił się rodzinny hotel.

Następnie przenosimy się do wieku XIX, gdzie poznajemy Eleonorę Żmijewską. Jest to córka właściciela hotelu przy ulicy Długiej, która wiedzie wzorowe i poprawne życie panienki z dobrego domu. Swój czas dzieli między szykownymi rautami a pracami dobroczynnymi.

Jest jednak coś, na co czeka z niecierpliwością. To oświadczyny wybranka, wskazanego przez jej rodziców. Przewrotny los postanawia jednak nie oszczędzać dziewczyny i wywraca jej świat do góry nogami. Wszystko przez niespodziewane samobójstwo ojca. Okazuje się, że bohaterka jest jedyną nadzieją na ocalenie rodzinnego interesu.

Autorka przerzuca Czytelnika jeszcze dalej, bo aż do XVII wieku. Tutaj Czytelnikom ukazuje się postać lutnisty Kapeli Królewskiej – Laurenty Żmij. Mężczyzna marzy o otworzeniu własnego zajazdu przy nowym, warszawskim trakcie zwanym Długim. Miasto jednak nękają tragiczne klęski, a jego ukochana stanowczo sprzeciwia się temu pomysłowi. Dlatego też lutnista odkłada swoje plany. Wszystko jednak może się odmienić, kiedy na jego drodze staje piękna i inteligentna Karolina obdarzona niezwykłym talentem kulinarnym. Problem kwi w fakcie, że jest to młodsza siostra jego żony. Czy bohater poradzi sobie z klątwą rzuconą na cały jego ród?

Książkę pt. Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!