Szatańskie wersety - sprawdź na TaniaKsiazka.pl
Salman Rushdie i jego nietypowa decyzja

wikipedia.org

Salman Rushdie i jego nietypowa decyzja zaskoczyła cały świat mediów społecznościowych. Warto tutaj zaznaczyć, że ten brytyjski pisarz jeszcze do niedawna, był jednym z najaktywniejszych użytkowników Twittera. Bez wahania komentował wydarzenia ze świata, publikował zdjęcia i odnosił się do tematów z różnych dziedzin życia. Jego profil na wspomnianym portalu śledziło ponad 1,3 miliona użytkowników. Ostatnio jednak mieli okazję niemiło się zaskoczyć, gdyż… No właśnie, koniecznie sprawdźcie, co było tego przyczyną!

Salman Rushdie i jego nietypowa decyzja zadziwiają świat

Jakież musiało być rozczarowanie obserwatorów pisarza, kiedy zorientowali się, że jego profil na Twitterze przestał istnieć. Okazało się, że autor postanowił skasować swoje konto. Oto jak tłumaczy powody tej decyzji:

Porzuciłem Twittera. To był właściwy moment, aby się zatrzymać. Myślę, że sprawcą tego jest anonimowość. To pozwala ludziom być tak ordynarnymi, jak nigdy nie byliby, gdyby siedzieli w tym samym pokoju, co ty i znałbyś ich imię. Myślę, że wychowujemy pokolenie ordynarnych ludzi, a to przez łatwość, z jaką można to czynić, brak odpowiedzialności i brak konsekwencji. Więc po prostu pomyślałem: nie lubię tego, nie podoba mi się ten ton i głos.

I jakby się nad tym zastanowić, to trudno się dziwić takiej decyzji. Bo choć media społecznościowe to doskonała metoda promocji, to ma też swoje słabsze strony. Mimo faktu, że takie profile znacząco ułatwiają kontakt z fanami. Być może osobom, których wychowanie niewiele miało wspólnego z Internetem, teraz trudniej jest odnaleźć się w tym wirtualnym świecie. Co nie zmienia faktu, że w wypowiedzi pisarza jest sporo racji.

Warto zauważyć, że Rushdie przez chwile próbował odpowiadać na wulgarne czy niemiłe wpisy. I wcale przy tym nie szczędził gorzkich słów krytyki i szczerości. Ostatecznie jednak uznał chyba, że to tylko strata czasu.

Jeśli do tej pory śledziliście profil pisarza, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi opiniami.

Wszystkich, których zasmuciła ta wiadomość zachęcamy, by zapoznali się z twórczością autora. Wszystkie książki pisarza znajdziecie tutaj.