Samosiejki, nowa książka Dominiki Słowik już pod koniec września

Pod koniec września w księgarniach pojawi się najnowsza książka Dominiki Słowik, laureatki Paszportu Polityki. Samosiejki to sensualny i metaforyczny cykl opowiadań składających się na spójną opowieść.

Samosiejki, nowa książka Dominiki Słowik już pod koniec września

Samosiejki Dominiki Słowik: sensualne, metaforyczne

Wszystkie książki, jakie wychodzą spod pióra Dominiki Słowik, robią zamieszanie w literackim świecie. Po świetnie przyjętych przez krytyków i czytelników literatury pięknej Atlasie Doppelganger i Zimowli przyszedł czas na Samosiejki. Pisarka znów wnikliwie wsłuchuje się w naszą rzeczywistość i obnaża jej absurdy.

Tym razem Dominika Słowik z wrażliwością i siłą swojej poetyckiej wyobraźni skupia się na aktualnie panujących nastrojach związanych z katastrofą klimatyczną. W efekcie czytelnik dostaje zbiór opowiadań, których bohaterów połączył metaforyczny motyw samosiejek. Światem, w którym żyją, rządzi wyobraźnia. Autorka stopniowo zaciera granice między człowiekiem a naturą. Na powrót łączy te dwa światy wykorzystując poetykę realizmu magicznego.

Samosiejki Dominiki Słowik - nowość literatura piękna

Metafora relacji człowieka z naturą

Pozornie dziwne wydarzenia stają się metaforą opowieści o nas i naszej teraźniejszości. Dominika Słowik rozciąga linę między tym co straszne a tym co śmieszne. Dzięki temu Samosiejski są zaskakujące.

W zbiorze znajdziemy m.in. historię kobiety, której z nosa wyrosło pnącze fasoli, opowieść o tajemniczym locie w kosmos i o tym, że śniegu już nigdy nie będzie. Samosiejki Dominiki Słowik to również historie pełne relacji między człowiekiem i światem roślin: przyjaźni, miłości, zależności.

Samosiejki — premiera 29 września

Ta książka powinna zainteresować miłośników literatury pięknej oraz czytelników, którzy szukają metaforycznej i sensualnej narracji.

Nowa książka Dominiki Słowik będzie mieć premierę 29 września i ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Już można ją zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu

Sprawdź też: