Sekretne życie Grety O. - zapowiedź powieści obyczajowej dla młodzieży Sekretne życie Grety O

Gdy patrzę na okładkę książki dla młodzieży autorstwa kanadyjskiego pisarza Cary’ego Fagana pt. Sekretne życie Grety O., to nie mogę doczekać się jej premiery. Dniu 23 marca! Nadchodź jak najszybciej! Nie tylko oprawa graficzna intryguje – zajawka treści pociąga tak samo, jak ten wyjątkowo kreatywny kolaż. Wiadomo, że będzie tajemniczo, emocjonalnie i… będzie biblioteka! Wydaje mi się zatem, że chyba nie muszę jakoś specjalnie do niej namawiać miłośników czytania  😉 . 

Sekretne życie Grety O. Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Sekretne życie Grety O. – tajemnice skrywane w bibliotece

Głównym bohaterem książki Sekretne życie Grety O. jest trzynastoletni Hartley. Chłopiec ma poczucie, że kompletnie nikt nie zwraca na niego uwagi. W zasadzie mógłby rozpłynąć się w powietrzu, bo ani siostra, ani młodszy brat, ani nawet rodzice nie interesują się co robi i co u niego słychać. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wszystkich zajmuje zniknięcie jego starszego szesnastoletniego brata Jacksona, który uciekł z domu.

Pojawia się zatem pytanie, co może zrobić pozostawiony sam sobie nastoletni chłopiec w tak małej miejscowości jak miasteczko Whirton, które można określić jednym prostym słowem: „dziura”? Chyba tylko zdać się na los i liczyć na łut szczęścia. W tym może dopomóc miejscowa biblioteka, w której jak się okazuje kryją się zadziwiające i intrygujące skarby.

Pomiędzy książkami ustawionymi na półkach Hartley znajduje ręcznie zrobioną pocztówkę podpisaną inicjałami „g.o.”. Kim jest ta tajemnicza osoba i jaki miała cel? Chłopiec zastanawia się, czy wykonała więcej takich kartek i czy jest może jego pokrewną duszą? Tak mu się przynajmniej wydaje…

Wyjątkowa powieść dla młodzieży

Jeśli macie ochotę na mądrą, ciepłą i osnutą mgiełką tajemniczości opowieść obyczajową dla nastolatków, która przypomina wspaniałe młodzieżówki autorstwa Małgorzaty Musierowicz, koniecznie zamówcie Sekretne życie Grety O.. O w tym miejscu! Dużą wartością dodaną tej publikacji są pomysłowe kolaże – takie, jak na okładce. Od której po prostu nie można oderwać wzroku. :-D.

Czytaj także: