Filmy na podstawie książekKryminał

Zaułek koszmarów – ekranizacja zaraz w kinach. Reżyserem Guillermo del Toro

Zaułek koszmarów ekranizacja w styczniu

Już pod koniec stycznia w kinach pojawi się Zaułek koszmarów – ekranizacja kryminału noir autorstwa amerykańskiego pisarza Williama Lindsaya Greshama. Reżyserem adaptacji jest Guillermo del Toro, a na ekranie zobaczymy m.in. Bradleya Coopera i Cate Blanchett. Tuż przed premierą w księgarniach ukaże się także nowe wydanie powieści z 1946 roku. Napięcie, gęsta atmosfera, wątki spirytystyczne i kryminalne: jeśli taki zestaw brzmi dla Was zachęcająco, to nie przegapcie tych dwóch premier!

Zaułek koszmarów ekranizacja w styczniu

Zaułek koszmarów – ekranizacja w styczniu

Ci z Was, którzy oglądali oscarowe Labirynt Fauna czy Kształt wody mieli okazję przekonać się, że Guillermo del Toro doskonale czuje się w klimatach niesamowitości i grozy.

Tym razem meksykański reżyser na warsztat wziął Zaułek koszmarów, i stworzył remake adaptacji z 1947 roku, której próbkę możecie obejrzeć poniżej:

W obsadzie nowego Zaułka koszmarów nie brakuje głośnych nazwisk. W filmie występują m.in.: Bradley Cooper, Toni Collette, Cate Blanchett, Rooney Mara, Willem Defoe, Richard Jenkins, Ron Perlman, Mary Steenburgen.

Trailer nowej adaptacji moim zdaniem wygląda obiecująco:

Zaułek koszmarów – o czym jest film i książka?

Zaułek koszmarów to powieść, która niegdyś była cenzurowana, trafiała także na listy książek zakazanych.

Główny bohater, Stanton Carlisle jest gwiazdą obwoźnego jarmarku. Mężczyzna przedstawia się jako mentalista oraz medium. Twierdzi, że jest w stanie czytać w myślach i przepowiadać przyszłość.

Zdobyta popularność otwiera mu drogę do zdobycia kontaktów z bogatymi i wpływowymi ludźmi. Stanton jest przekonany, że ma ich wszystkich owiniętych wokół palca… dopóki nie spotyka psycholog Lilith Ritter, która okazuje się być zdecydowanie bardziej niebezpieczna od niego.

Zaułek koszmarów William Lindsay Gresham

Zaułek koszmarów – ekranizacja. Kiedy premiera filmu i książki?

Filmowa adaptacja Zaułka koszmarów na ekranach polskich kin pojawi się 28 stycznia 2022 r.

Z kolei premiera nowego wydania książki Williama Lindsaya Greshama jest zaplanowana na 26 stycznia 2022 r. Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova.

Książkę znajdziecie W TYM MIEJSCU.

***

Wybieracie się do kina? A może zainteresował Was książkowy pierwowzór? Dajcie znać w komentarzach!

Na koniec mogę zdradzić, że udało mi się zdobyć egzemplarz przedpremierowy Zaułka koszmarów, więc niedługo możecie spodziewać się recenzji. :>

Zobacz także: