Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście Erika Larsona - czekasz? Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście

Powstanie ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście Erika Larsona! I myślę, że będzie to naprawdę dobra produkcja, bowiem głównego bohatera ma zagrać Keanu Reeves, a producentami wykonawczymi są Leonadro DiCaprio i Martin Scorsese. A wiadomo, że jeśli taka hollywoodzka śmietanka bierze się wspólnie do roboty, to jej owoce muszą smakować wyśmienicie. 

Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście Erika Larsona

Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście pojawi się na platformie Hulu. Wiadomo też, że produkcja będzie miała formę serialu i że plany na przeniesienie powieści Larsona na ekran sięgają już 2010 roku, kiedy to DiCaprio wykupił prawa adaptacyjne. Wtedy miał powstać film pełnometrażowy w studiu Paramount Pictures. Pomysł jednak nie wypalił i w 2019 roku to Hulu oznajmiło, że weźmie się za realizację projektu. Osobiście mocno trzymam kciuki za powodzenie tej produkcji.

Zarys fabuły

Diabeł w Białym Mieście to powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które są mroczną kartą w amerykańskiej historii. Przerażająca opowieść o architekcie i seryjnym mordercy, których los połączył w związku z przygotowaniami do Kolumbijskiej Wystawy Światowej. Jest rok 1893, Chicago, Daniel Hudson Burnham jest wybitnym twórcą najsłynniejszych budynków w Stanach Zjednoczonych i zarazem dyrektorem wystawy, której zaprojektowane przez niego pawilony mają nosić nazwę „Białego Miasta”. Natomiast Henry H. Holmes to młody lekarz, który całkiem niedaleko buduje swój hotel, będący parodią projektu Burnhama. Nie jest to jednak zwykła baza noclegowa. W budynku tym bowiem właściciel urządza prawdziwą katownię. Ma tam specjalne miejsce ze stołem do sekcji, komorą gazową i piecem krematoryjnym. To właśnie tu ofiary szaleńcza kończą swój żywot w męczarniach. Wkrótce ich ścieżki się połączą… co wyniknie z tego spotkania?

Ekranizacja powieści Diabeł w Białym Mieście – inni twórcy

Nie tylko Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese będą stali za produkcją. Nad serialem będą czuwać również Rick Yorn (Wilk z Wall Street), Stacey Sher (Dorwać małego) i Jennifer Davisson (Nocne życie). Wiadomo też, że do wyreżyserowania pierwszych dwóch odcinków zaangażowano Todda Fielda (Twister, Małe dzieci).

Zanim powstanie film, zachęcam Cię do przeczytania książki, którą znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: