FantastykaFantasyNew AdultPolecamyZapowiedzi i nowości

Seria Dwór cierni i róż Sarah J. Maas doczeka się kolejnej książki już w maju!

Seria Dwór cierni i róż

Dwór szronu i blasku gwiazd Jedna z najlepiej ocenianych serii fantasy na świecie doczeka się kolejnej odsłony. Jednak nie będzie to następny tom z serii, a opowieść towarzysząca cyklowi, mająca być pomostem między serią, a nadchodzącymi spin-offami. Fabuła części serii zatytułowanej Dwór szronu i blasku gwiazd będzie przedstawiona z perspektywy Feyre i Rhysanda, a jej akcja rozpoczynie się na kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Sprawdźcie, co tym razem przyniesie nam Seria Dwór cierni i róż i niezwykłe historie stworzone przez młodziutką Sarah J. Maas.

Seria Dwór cierni i róż z perspektywą spin-offów

Świat oszalał na punkcie serii Dwór cierni i róż, napisanej przez o dziwo jeszcze bardzo młodą autorkę. Zadziwieni są wszyscy: Czytelnicy, krytycy, recenzenci i inni autorzy. Sarah J Mass stworzyła wielowątkowy świat fantasy z charyzmatycznymi i niezwykle dobrze nakreślonymi bohaterami, wciągając Czytelników w samo serce historii przepełnionych magią, dworskimi intrygami, walką dobra ze złem i wielką miłością.

Powiązane: SZKLANY TRON TOM 6 TRAFIŁ NA ANGLOJĘZYCZNE PÓŁKI. JEDNAK TO NIE BĘDZIE KONTYNUACJA PRZYGÓD CELAENY

Seria Dwór cierni i róż 3.1

Kolejna część serii oznaczona jako Dwór cierni i róż #3.1 będzie, tak jak wspominałam opowiedziana z perspektywy Feyre i Rhysanda i będzie miała miejsce tuż po wydarzeniach w części trzeciej: Dwór skrzydeł i zguby. Dowiemy się, co aktualnie dzieje się w świecie tych bohaterów i świecie bliskich im osób. Okazuje się, że Feyre i Rhysand skupili się obecnie na odbudowaniu Nocnego Dworu i wszystkiego, co go otacza.

Tymczasem czas Przesilenia Zimowego jest już bardzo bliski. Wraz z nim nadchodzi ciężko wywalczone ułaskawienie. Humory dopisują bohaterom, a atmosfera jest iście pokojowa i radosna. Jednak cienie przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Dla Feyre zbliża się ważny czas. Będzie obchodziła swoje pierwsze Przesilenie Zimowe jako High Lady, Szybko się zorientuje, że ci którzy są dla niej najbliżsi, skrywają niezagojone blizny i cienie, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość świata ich wszystkich.

Seria Dwór cierni i róż i Szklany tron z kolejnymi książkami

Fani Sarah J Maas nie powinni narzekać na długie oczekiwanie, jeżeli chodzi o książki autorki.  Zarówno tytuły z serii Szklany tron jak Dwór cierni i róż pojawiają się stosunkowo dosyć szybko. We wrześniu zeszłego roku swoją anglojęzyczną premierę miał Szklany tron 6 Tower of Dawn, Wieża świtu, będący spin-offem serii. Historia w tej części jest opowiedziana z perspektywy bohatera drugoplanowego – Chaola Westfalla. Siódmy długo wyczekiwany tom z cyklu będzie miał premierę we wrześniu tego roku. Z kolei Dwór mrozu i światła gwiazd pojawi się w wersji anglojęzycznej w maju 2018 roku, a na polskich półkach możemy się go prawdopodobnie spodziewać w październiku. (Tak było z Dworem skrzydeł i zguby).

Young Adult Fantasy?

Jako ciekawostkę dodam, że serię sklasyfikowano jako Young Adult Fantasy, chociaż bohaterka ma 19 lat i w książkach pojawiają się sceny, zdecydowanie nieprzeznaczone dla młodego Czytelnika.

Czekacie na tę część z serii Dworu?

Czy znacie już pozostałe tomy z cyklu?

Seria Dwór cierni i róż - kup na TaniaKsiazka.pl