16 października podczas Bachananaliów Fantastycznych w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Literackich im. Janusza A. Zajdla za 2020 rok. To wyróżnienie przyznaje się za najlepszą polską powieść i najlepsze opowiadanie z nurtu fantastyki wydane w ubiegłym roku. Zajdle 2020 dostali Agnieszka Hałas oraz pisarski duet: Krzysztof Matkowski i Krzysztof Rewiuk.

Nagroda Zajdla 2020: Agnieszka Hałas za książkę Czerń nie zapomina

O tym, kto w tym roku dostał wyróżnienie, zdecydowali czytelnicy. Głosować można było zarówno podczas Bachanaliów, jak i w internetowym plebiscycie na stronie Nagrody.

Nagroda Zajdla 2020: Agnieszka Hałas za Czerń nie zapomina

Za najlepszą polską powieść fantastyczną wydaną w 202o roku uznano książkę Agnieszki Hałas pt. Czerń nie zapomina. To już piąty tom serii dark fantasy Teatr węży.

Autorka zdobyła uznanie czytelników świetnie skonstruowanym uniwersum. Fabułę powieści osadziła w Zmroczy. To fascynujący świat pełen magii i mroku, w którym jest miejsce dla stworzeń z mitów i baśni. W jej książkach znajdziecie świetnie skonstruowane postaci i historię, w której nie brakuje też wątków obyczajowych.

Nagrodzoną książkę autorki możecie znaleźć tutaj: Czerń nie zapomina.Agnieszka Hałas, Czerń nie zapomina - seria Teatr węży

Obok Agnieszki Hałas w finale Nagrody Zajdla za 2020 rok znaleźli się:

Najlepsze opowiadanie 2020 roku z nurtu fantastyki

Czytelnicy swoimi głosami zdecydowali, że na tegoroczną Nagrodę im. Janusza A. Zajdla zasłużyło opowiadanie Święci z Vukovaru. Jego autorami są Krzysztof Matkowski i Krzysztof Rewiuk. Opowiadanie ukazało się w magazynie Nowa Fantastyka (10/2020).

Inni autorzy opowiadań, którzy znaleźli się w finale:

  • Magdalena Kubasiewicz za opowiadanie Sen nocy miejskiej  z antologii Harde Baśnie;
  • Katarzyna Berenika Miszczuk za Gdzie Mikołaj nie może… tam diabła pośle! (ze świątecznej antologii Wigilijne opowieści);
  • Krzysztof Rewiuk z podwójną nominacją za opowiadania: Al i Córka poławiacza żachw.

Na internetowej stronie Nagrody do końca roku będzie dostępny e-book, w którym znajdziecie wszystkie finałowe opowiadania.

Sprawdź też: