Sherlock Holmes 3. Kiedy będzie premiera filmu?

Czy słyszeliście już najnowsze informacje mówiące jasno o tym, kiedy będzie premiera filmu Sherlock Holmes 3? Jeżeli jeszcze nie to…

już wiemy kiedy będzie premiera filmu sherlock holmes 3

źródło: na ekranie.pl

Już wiemy kiedy będzie premiera filmu Sherlock Holmes 3!

Wytwórnia Warner Bros oficjalnie potwierdziła  datę. Film ma trafić na wielkie ekrany 25 grudnia 2020 roku. To taki świąteczny prezent dla fanów, którzy wiele lat czekali na kolejną, filmową porcję przygód bohatera. W czasie, w jakim będzie miała miejsce premiera, minie 9 lat od pojawienia się poprzedniej części serii (Sherlock Holmes: Gra cieni).

Na ekranie znów spotkamy się z ekscentrycznym detektywem, którego oczywiście zagra Robert Downey Jr. i jego przyjacielem Doktorem Watsonem: w tej roli, tak jak w poprzednich częściach, zobaczymy Jude’a Law. Możemy być pewni, że czeka nas potężna dawka nieoczywistego humoru. Ja już nie mogę się doczekać! Tymczasem czekanie może umilić nam odpowiednia lektura.

Spotkajmy się z Sherlockiem Holmesem w książkach!

Sherlock Holmes to bohater wykreowany przez Arthura Conana-Doyle’a. Po raz pierwszy czytelnicy mieli okazję go poznać w książce Studium w szkarłacie wydanej w 1887 roku.  Autor uczynił go bohaterem 4 powieści i 56 opowiadań.  Co ciekawe w Ostatniej zagadce (wyd. w 1893 roku), która miała być ostatnią częścią serii, autor uśmiercił postać genialnego detektywa. Po protestach czytelników, Arthur Conan-Doyle zrezygnował z tak definitywnego zakończenia. W kolejnym opowiadaniu Pusty dom okazało się, że Sherlock sfingował swoją śmierć. 😉

Postać Sherlocka Holmesa na stałe zadomowiła się w popkulturze. Jest bohaterem wielu filmów, seriali, gier, komiksów…

Jednak zachęcam, żeby czekając na film, wrócić do korzeni i przeczytać oryginalną wersję przygód detektywa. Można zacząć od pierwszej części Studium w szkarłacie, w której Sherlock i Watson poznają się i razem rozwiązują zagadkę podwójnego, makabrycznego morderstwa. Można też od razu zabrać się za kompletne wydanie i zapoznać się z całą serią.

Inne książki o Sherlocku Holmesie znajdziecie tutaj.

A jak jest w Waszym przypadku? Czy też z niecierpliwością czekacie na film? Znacie postać Sherlocka tylko z popkultury, czy zaczytywaliście się książkami o genialnym detektywie?