rowling 622

Autorka serii o Harrym Potterze z pewnością nie ma wielu powodów do narzekań. Sława najpopularniejszego czarodzieja świata stale rośnie, chociaż mogłoby się wydawać, że osiągnęła już najwyższy pułap. Zaś w listopadzie na wielkich ekranach pojawi się kolejna ekranizacja książki J.K. Rowling Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Nie wspominając o sztuce teatralnej Harry Potter and the Cursed Child, która pojawi się 30 lipca w Londynie na deskach Palace Theatre. W takiej sytuacji można wręcz rzec, że nie zmieniło się wiele i wciąż jest świetnie.

Co jednak z innymi książkami, gdy przygoda Harry’ego Pottera powoli dobiega końca? Co jakiś czas pojawiały się informacje o innych projektach słynnej pisarki. W 2007 roku w wywiadzie dla TIME Magazine powiedziała, że pracuje nad książkami, które być może wkrótce zostaną opublikowane. Jedną z nich miała być książka dla dzieci i młodzieży osadzona w realiach politycznych. Warto wspomnieć, że był to rok wydania ostatniej części cyklu o Harrym Potterze. Dlatego zarówno młodsi, jak i starsi fani z wielkimi nadziejami patrzyli w przyszłość i oczekiwali ze zniecierpliwieniem kolejnych dzieł napisanych przez J.K. Rowling.

Jak historia potoczyła się dalej? Starsi odbiorcy doczekali się kilku książek od pani Rowling. Brytyjska pisarka zajęła się bowiem literaturą kryminalną i sensacyjną. Pod pseudonimem Robert Galbraith stworzyła serię powieści kryminalnych o detektywie Cormoranie Strike’u. W 2013 roku ukazał się jej pierwszy tom Wołanie Kukułki. Kolejne części przygód detektywa Strike’a, Jedwabnik oraz Żniwa Zła wyszły w roku 2014 i 2016.

Co jednak z młodszymi fanami i opowieścią polityczną, która zapowiedziana została w 2007 roku? Autorka niedawno przybliżyła sytuację tego projektu na twitterze. Zaczynając od dobrej wiadomości. Została ukończona. Z kolei druga wiadomość, ta zła, mówi o tym, że leży ona w szufladzie. Jak J.K. Rowling sama stwierdziła, nie polubiła jej na tyle aby została opublikowana.

Można mieć tylko nadzieję, że jednak kiedyś J.K. Rowling sięgnie ponownie po te dzieło do szuflady i będzie nam dane zapoznać się z nim w przyszłości.