Ciekawostki o książkachHorror

Stephen King pomaga dzieciom wydać książkę inspirowaną pandemią

Stephen King pomaga dzieciom wydać książkę inspirowaną pandemią stephen king pomaga dzieciom

Pandemia koronawirusa dla wielu z nas była pretekstem, by zająć się porzuconym hobby, rozwijać pasje, czy nauczyć się zupełnie nowych rzeczy, a przy tym odkryć ukryte talenty. Stała się również kolejnym tematem, który już pewnie na stałe zagości w sztuce, m.in. w literaturze. Jak się okazuje, pisania książek inspirowanych pandemią podejmują się również dzieci. A dorośli im w tym pomagają. I to jacy dorośli! Na przykład król horrorów Stephen King wsparł finansowo projekt „pandemicznej” książki napisanej przez uczniów szkoły podstawowej w Maine. Jak to dobrze, że Stephen King pomaga dzieciom – młodym pisarzom – i jednocześnie sam pisze książki!

Stephen King Szukaj książek na TaniaKsiazka.pl >>

Stephen King pomaga dzieciom

Stephen King znany jest ze swojej filantropijnej działalności. Pisarz szczególnie lubi pomagać swojej lokalnej społeczności w mieście Maine, gdzie mieszka i tworzy. Dziesięć lat temu na przykład przyłączył się do pomocy mieszkańcom, których nie było stać na zakup oleju opałowego na zimę. Pisarz skierował wtedy do słuchaczy trzech radiostacji w okręgu Bangor apel, że jeśli ofiarują 70 tysięcy dolarów, jego fundacja podwoi tę kwotę. W ten sposób kwota wynosząca aż 140 tysięcy dolarów pozwoliła jego sąsiadom przetrwać zimę w cieple.

Teraz Fundacja Stephena i Tabithy Kingów wsparła finansowo projekt wydania książki napisanej przez uczniów szkoły podstawowej w Maine. Uczniowie początkowo uruchomili zbiórkę na platformie crowfundingowej Kickstarter, aby zebrać potrzebne pieniądze. Jednak mistrz powieści z dreszczykiem zaoferował pełną pomoc po zapoznaniu się z projektem.

Uczniowie przyjęli interesujące podejście do opowiadania historii. Punktem wyjścia dla fabuły stała się książka Gary’ego Savage’a z 2016 roku, pt. Fletcher McKenzie and the Passage to Whole traktującej o losach 14-latka z zachodniego stanu Maine. Dzieci połączyły jego perypetie z własnymi doświadczeniami, które zdobyły podczas pandemii koronawirusa.

Stephen King’s foundation is helping a group of young Maine students publish a book.

Opublikowany przez Rolling Stone Poniedziałek, 8 lutego 2021

Co więcej, poza pomocą?

Stephen King nie tylko pomaga, ale również, ku uciesze swoich czytelników – pisze. Obecnie autor przygotowuje się do wydania nowej powieści zatytułowanej Później. Polskie wydanie nakładem Wydawnictwa Albatros ukaże się już 10 marca!

O czym będzie książka? Jamie Conklin, syn samotnej matki walczącej o przetrwanie, pragnie zwykłego dzieciństwa. Nie jest on jednak zwykłym dzieckiem. Urodził się z nadnaturalnymi zdolnościami, które mama chce zachować w tajemnicy. Jamie m.in. potrafi widzieć to, czego nikt inny nie widzi oraz nauczyć się tego, czego nikt inny nie jest w stanie pojąć. Okazuje się, że koszt użycia tych zdolności jest wyższy, niż Jamie może sobie wyobrazić. Jaki? Chłopiec pozna go dopiero wtedy, gdy detektyw z nowojorskiej policji wciągnie go w pościg za zabójcą, który groził uderzeniem zza grobu. Czasami dorastanie oznacza stanięcie twarzą w twarz ze swoimi demonami…

Jeśli jesteś fanem literatury Stephena Kinga, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Powiązane artykuły: