Nie żyje Ken Spears

Świat obiegła smutna wiadomość – nie żyje Ken Spears, drugi ojciec słynnej serii dla dzieci i młodzieży Scooby Doo. Mężczyzna zmarł w wieku 82 lat. Od długiego czasu zmagał się z trudno rozpoznawalną chorobą eurodegeneracyjną (do tej grupy należą m.in.: choroba Parkinsona, czy choroba Alzheimera). Nikt dziś nie ma wątpliwości, że śmierć Spearsa to ogromna strata dla całego świata popkultury. Ponieważ trudno znaleźć obecnie kogoś, kto chociaż raz w życiu nie słyszał o przygodach Kudłatego, jego bandy i ich wiernego towarzysza Scooby’ego. Ich perypetie bawią kolejne pokolenia, a gry, zabawki i gadżety z ich wizerunkiem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i uwielbieniem.

Nie żyje Ken Spears

Kadr z bajki Scooby-Doo, źródło youtube.com

Nie żyje Ken Spears – o jego śmierci poinformował syn

Informację o śmierci Spearsa potwierdził jego syn, Kevin Spears, w rozmowie z Variety:

Ken na zawsze zostanie zapamiętany ze względu na swój geniusz, sposób opowiadania historii, lojalność wobec rodziny i silną etykę pracy. Nie tylko zostanie zapamiętany przez swoją rodzinę, ale także przez wielu fanów jako współtwórca „Scooby-Doo”. Przez całe życie był dla nas wzorem do naśladowania i nadal będzie żył w naszych sercach.

Kariera Kena Spearsa nabrała tempa, kiedy to w 1959 roku spotkał Joe Ruby’ego. To właśnie z nim stworzył popularną na całym świecie serię pt. Scooby-Doo, gdzie jesteś? Co ciekawe, panowie przez wiele lat współpracowali nad różnymi kreskówkami i filmami aktorskimi. To oni są odpowiedzialni także m.in. za: Josie i kociaki czy Pebbles i Bamm-Bamm. W późniejszych latach obaj zajęli stanowiska producentów w tak kultowych produkcjach, jak Superman, Alvin i wiewiórki czy Thundarr the Barbarian.

Informacja o śmierci Spearsa jest tym dotkliwsza, że 26 sierpnia 2020 roku, w wieku 87 lat, zmarł Joe Ruby.

Co ciekawe, w maju tego roku miała miejsce premiera animowanego filmu Scooby-Doo, w reżyserii Tony’ego Cervone’a. Poniżej podrzucam Wam zwiastun produkcji. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami z serii, odsyłam tutaj i tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy znane są Wam przygody Scooby-Doo.