FantasyZapowiedzi i nowości

J.R.R Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie – zapowiedź

Tolkien i jego światy Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie - zapowiedź

Już 15 lutego nakładem Wydawnictwa Arkady wyjątkowa książka J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie  autorstwa Johna Gartha pojawi się na półkach polskich księgarni. Autora tego możesz kojarzyć z innej pozycji wydawniczej, poświęconej życiu i twórczości wybitnego twórcy fantasy – biografii pt. Tolkien i pierwsza wojna światowa. U progu Śródziemia. Co przygotował nam tym razem?

J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie na TaniaKsiazka.pl >>

J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie, John Garth

John Garth to wybitny znawca twórczości Tolkiena. Swoją najnowszą książkę J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie poświęcił inspiracjom, które pobudzały wyobraźnię pisarza podczas tworzenia świata Śródziemia. Znajdziemy tu zbiór miejsc, wydarzeń historycznych i zjawisk kulturowych. Z lektury dowiemy się, że największy wpływ na natchnienie ojca Hobbita miały krajobrazy Wielkiej Brytanii, a w niej uwielbiany przez niego region West Midlands oraz okolice Oksfordu. I nie tylko. Jego wyobraźnię pobudzały również zamorskie krainy i piękne krajobrazy z różnych stron świata. Razem z Garthem będziemy mogli odkrywać genezę i pierwowzory doliny Rivendell, Hobbitonu, Shire’u czy Błyszczących Pieczar w Helmowym Jarze. A także wielu innych punktów na mapie Śródziemia – puszcz i lasów, rzek, jezior, mórz czy gór. Podczas tej czytelniczej wędrówki odszukamy związki między kreowaną fikcyjną rzeczywistością a osobistymi doświadczeniami Tolkiena, tym co czytał i czym się interesował będąc profesorem w Leeds i Oksfordzie.

Ilustracje pozwolą zoba

Warto wspomnieć, że publikacja jest wzbogacona o świetne ilustracje. Jest ich w książce ponad sto! Nie ma co ukrywać, że wśród tych prac znalazły się rysunki i obrazki samego Tolkiena, ale także dzieła innych artystów, mapy, archiwalne zdjęcia archiwalne i fotografie współczesne. Jeśli masz ochotę odbyć fascynującą podróż, podczas której odkryjesz relacje między fantazją a realnością, koniecznie sięgnij po książkę J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie. Możesz ją zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: