Pomysł na prezent

W zdrowym ciele zdrowy duch: „Opanuj swój metabolizm”!

Opanuj swój metabolizm

Ilu z nas średnio kilka razy w roku obiecuje sobie „Będę się zdrowo odżywiać. Ale od jutra”, „Odchudzam się. Ale od poniedziałku”? Niestety, z motywacją jest krucho. Ale zawsze można się wspomóc lekturą. Jillian Michaels to znana trenerka fitness. Ma na swoim koncie mnóstwo treningów na DVD, napisała też kilka książek. Jeśli chcielibyście obejrzeć próbkę jej możliwości i umiejętności motywacyjnych, to polecam program reality show The Biggest Looser. Otyłość wśród Amerykanów jest już legendą, a Jillian radzi sobie z każdym przypadkiem. To taka Ewa Chodakowska, tylko z większym doświadczeniem.

Opanuj swój metabolizmOpanuj swój metabolizm – Jillian Michaels, Mariska Van Aalst

Jej książka „Opanuj swój metabolizm” jest świetnym źródłem wiedzy o zdrowym odżywianiu. Jillian prostym językiem objaśnia wszelkie kwestie związane z hormonami, procesem odchudzania i przejściem na zdrowy tryb życia. Dodatkowym plusem jest to, ze tekst opatrzony jest mnóstwem tabel i diagramów, dzięki czemu łatwo usystematyzować sobie informacje i w razie potrzeby szybko je odnaleźć.

Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej można przeczytać jak powstaje tkanka tłuszczowa, czym właściwie jest metabolizm i jaki wpływ ma na niego gospodarka hormonalna. W drugiej części przedstawiony jest plan diety, a część trzecia pomaga to wszystko wprowadzić w życie. Nawet lista zakupów jest za Ciebie zrobiona! W książce dobre jest też to, ze Jillian podaje przykłady z własnego życia, nie są to suche naukowe fakty. Ogólnie z czystym sercem mogę polecić tą książkę każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o zdrowym odżywianiu, ale również osobom, które mają problemy ze schudnięciem pomimo przejścia na dietę. Ale jeśli twoja dziewczyna/siostra/koleżanka/mama (niepotrzebne skreślić) nie wspominała ostatnio nic o diecie, to taki prezent jest potencjalnie niebezpieczny. Może wywołać kłótnię Pt. „A więc uważasz, że jestem gruba!?”

Opanuj swój metabolizm Książka kucharskaOpanuj swój metabolizm Książka kucharska – Jillian Michaels

Świetnym dopełnieniem tej książki będzie Opanuj swój metabolizm. Książka kucharska. Co prawda w pierwszej pozycji jest rozpisany jadłospis wraz z przepisami, ale tu znajdziecie ich o wiele więcej.

Pamiętaj: zdrowy tryb życia wciąga!

Bez ograniczeń - Jillian Michaels Bez ograniczeń – Jillian Michaels

Ostatnia pozycja to Bez ograniczeń. Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla każdego, komu brakuje motywacji. Dlaczego? Bo nie ma tu górnolotnych frazesów o sile pozytywnego myślenia, które do niczego nie prowadzą. Jillian pisze wprost: rusz tyłek, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Ta książka naprawdę daje kopa, ma się ochotę od razu wstać z fotela i wziąć do roboty.

Tak więc jeśli ktoś z Twojego otoczenia chciałby zmienić swój tryb życia lub potrzebuje małej dawki zachęcenia do wprowadzenia zmian w swoje życie, to książki Jillian Michaels będą świetnym prezentem. A jeśli Twoim postanowieniem noworocznym już 5 rok z rzędu jest schudnięcie kilku kilogramów to prezent zrób sobie.