Ciekawostki o książkach

Artur Andrus promuje piosenką książkę „Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”

Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak

Czy można w oryginalny, ekspresyjny sposób promować książkę? Ależ oczywiście. Posłuchajcie utworu „Zając na Manhattanie”, nowej piosenki Artura Andrusa, która promuje niedawno wydaną nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka książkę „Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”, która została napisana przez Artura Andrusa w kooperacji z Marią Czubaszek oraz Wojciechem Karolakiem. Można? Można!

Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak

Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było!

Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych.

Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby. Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek BOKS NA PTAKU.