Wędrówki po innych krajach

Wędrówki po innych krajach są teraz nieco utrudnione. Choć turystyka powoli wraca do normy, podróżni wciąż muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i obostrzeniami. Są też tacy, którzy w tym roku zdecydowanie urlop spędzą w Polsce. W związku z tym przygotowaliśmy dziś coś ekstra dla każdego miłośnika podróży. To zestawienie książek, które przybliżą wam inne kraje i zdradzą na ich temat sporo ciekawostek. Tym samym, jeśli planuje jednak jakiś wypad w tym roku poza granice naszego kraju, koniecznie sprawdźcie te propozycje. A jeśli jednak zostajecie w domu, to także dobra okazja, by udać się w niezapomnianą podróż z książką. Ponieważ prezentowane dziś tytuły to również doskonała propozycja dla każdego miłośnika reportaży. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami!

Wędrówki po innych krajach

Mała księga dawnych Islandczyków - kup na TaniaKsiazka.plWędrówki po innych krajach – Mała księga dawnych Islandczyków

Czytelnicy dzięki tej książce będą mieli okazję poznać zadziwiające tradycje i zwyczaje ludzi, którzy potrafili przetrwać w warunkach przyprawiających o dreszcze. Co ciekawe, autorka książki sama pochodzi z Islandii. W związku z tym przedstawia najciekawsze, najzabawniejsze i często zaskakujące fakty dotyczące tego, jak kiedyś wyglądało życie na tej wyjątkowej, wulkanicznej wyspie.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajach – Osobisty przewodnik po PradzeOsobisty przewodnik po Pradze - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czytelnicy znajdą tu niezwykłe miejsca w Pradze, które poleca autor, Mariusz Szczygieł. Są to jednak lokalizacje niekomercyjne, takie, których nie znajdziecie w popularnych turystycznych przewodnikach. Poza tym rozmawia on z Czechami i Czeszkami, a do tego znajdziecie tu także przepiękne zdjęcia opisywanych lokalizacji.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajachWędrówki po innych krajach – Kraj nie dla wszystkich

Dlaczego w Szwecji płoną ośrodki dla uchodźców? I dlaczego w holu największego instytutu badawczego w kraju, Karolinska Institutet, nadal znajduje się popiersie Gustava Retziusa, pioniera teorii czystości rasy?

Autorka szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych idei i ugrupowań w kraju, uznawanym za oazę szczęścia. Szuka ich nie tylko w rozmowach ze współczesnymi szwedzkimi nacjonalistami, ale też przywołując duchy przeszłości.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajach – Nasz zakochany przewodnik po FrancjiNasz zakochany przewodnik - kup na TaniaKsiazka.pl

Świetnie zrównoważony miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych. Ponieważ autor książki przez długie lata pełnił funkcję ambasadora, miał wręcz nieograniczony dostęp do każdej z tych dziedzin. W związku z tym stworzył książkę, która doskonale oddaje ducha Francuzów i ich kraju.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajachWędrówki po innych krajach – Zrozumieć Japonię

Japonia do dziś kojarzy się głównie z kilkoma najpopularniejszymi produktami: manga, sake i filmy o samurajach. Sami Japończycy? Wielu z nas uważa, że są sztywni i bez emocji. Jak jednak jest naprawdę? Autorka tej książki poświęciła poznawaniu Japonii blisko 20 lat życia. W związku z tym pozwala czytelnikom spojrzeć na ten kraj jego mieszkańców i ich kulturę z nieznanej dotąd perspektywy. Tym samym z jej obserwacji i refleksji wyłania się fascynujący obraz kraju, w którym najbardziej liczą się honor, uczciwość i poszanowanie drugiego człowieka. A siła medytacji i bliskości z naturą są pielęgnowane tam od pokoleń.

Książka dostępna od 1 lipca 2020.

Wędrówki po innych krajach – Więźniowie geografiiWięźniowie geografii - kup na TaniaKsiazka.pl

Nie od dziś wiadomo, że przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ponieważ ich wybory uzależnione są od otaczających ich gór, rzek, mórz i betonu. W związku z tym ten reportaż to świeże i oryginalne spojrzenie na geopolitykę stojącą za dzisiejszymi problemami polityki międzynarodowej.

Książka już dostępna.